Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 12.
Pilisszentiván - terepduatlon, szeptember 3.

Magyar siker az Ironman Texas viadalon – Major József a 4. helyen

Az Ironman Texas versenyen közel 2500 induló között, erős nemzetközi mezőnyben Major József többszörös magyar Ironman bajnok a 4. helyen ért célba. Major hatalmas hátránnyal indult a kerékpáros szakasznak – köztudottan az úszás a gyenge száma -, de egyenletesen javuló teljesítménnyel és küzdeni tudással jött egyre előrébb a mezőnyben.

siker, Ironman, Texas, Major József, triatlon, Armstrong, Csőke

A verseny hatalmas csatában Jordan Rapp nyert, második Justin Daerr (mindketten az US versenyzői), harmadik Mathias Hecht (SUI).

19 máj. 2012 0 comment

Rapp elképesztő futást produkált, pedig nagy hátránnyal indult a svájci Mathias Hecht-tel szemben, aki megdöntötte Major József korábbi kerékpáros pályacsúcsát.

Major korábban elért kerékpáros eredménye miatt Lance Armstrong szülőföldjén a helybéliek ennek megfelelően fogadták, magyar versenyző még nem volt ennyire népszerű Kropkó Péter óta.

A versenyen Csőke Balázs fantasztikus úszás és kerékpározás után az első 5-ben indult futni, de több görcs után végül a 20. helyen ért célba.

A verseny weboldala | Foto: Major József

Két nagyon jó mozgásforma találkozása. A közös nevező? Élethosszig tartó terhelhetőség! https://t.co/PHTvi7UMq1
A "X2S nyugati szárnya" mindig is hírhedt volt a különleges versenyekről. Ezt is az volt, nézzétek meg a videót is! https://t.co/mOIBsiR7aP