Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 12.
Pilisszentiván - terepduatlon, szeptember 3.

Boronkay Péter aranyérmes az ITU világbajnoki sorozatának madridi futamán

Boronkay Péter a sporthirugynokseg.hu által támogatott sportoló aranyérmes lett a paratriatlonisták TRI 4-es kategóriájában, az ITU Dextro Energy Triatlon világbajnoki sorozat madridi állomásán.

Boronkay Péter, aranyérmes,  ITU, világbajnoki, sorozat, Madrid, futam

Péter röviddel a hazaérkezése után így számolt be a versenyről:

Május 27-én, 16:45-kor rajtoltam a madridi ITU World Championships Series paratriatlon versenyén. Előtte péntek este későn érkeztünk szállásunkra, ami kb egy órára van a belvárostól. A kísérőm Szörfi Dia volt, akitől nem áll távol a triatlon, több OB-s dobogós helyezést is begyűjtött az elmúlt évek során.

31 máj. 2012 0 comment

A szállásadóink fiatal szociális munkások, akik a helyi hátrányos helyzetű családokon próbálnak segíteni, így sok közös témánk volt velük, hiszen jómagam is hasonló területen dolgozom.

Szombaton megnéztük Kovács Zsófi és Vanek Margit versenyét az elit női mezőnyben, ahol Zsófinak sikerült bebiztosítania magát a londoni olimpiára, Margit nagyon jó helyen futott, amikor sajnos görcsöt kapott és ezzel feladni kényszerült a versenyt.Este volt a versenymegbeszélés, azaz a Briefing, ahol fel lehet térképezni az ellenfeleket, résztvevőket. A korábbi rajtlista szerint több nemzet képviseltette volna magát a kategóriámban, végül csak a spanyolokkal csaptam össze.

Vasárnap következett a férfi elit futam, amit sajnos az előkészületeim miatt nem tudtam megnézni.A víz hőmérséklete 23 fok volt, a parasportolóknak engedélyezték a neoprén ruha használatát.A kategóriámban volt egy új srác, Jairo Ruiz, akiről annyit tudtam, hogy válogatott úszó volt, és sokkal fiatalabb nálam. A rajtot követően próbáltam az ő lábvizén úszni, ami nagyjából sikerült is, hiszen csak 12másodperccel maradtam le a 750 m-en.

A kerékpáron minden fordítónál látszott, hogy hasonló tempót diktálunk, ami esetemben a 20km-en 37.2 km/h átlagot jelentett. 34 másodperccel hátránnyal kezdtem meg a futást, amit hamar behoztam, és 20.37-es időt futva közel 2 percet adtam a mezőnynek, ezzel a kategóriák közötti abszolút győzelem is az enyém lett. A következő két napban megnézzük Madrid nevezetességeit, majd szerda éjszaka érkezünk haza.

Sokat nem pihenek, hiszen a hétvégén a bécsi középtávú triatlon versenyen egyedüli parasportolóként állok rajthoz, amely életem első, a júliusi zürichi ironmanemre való felkészülésnek egyik állomását képezi.

Forrás: sporthirugynokseg.hu

Nem kétlem, sőt tudom, hogy Magyarország lakossága sajnos tényleg nem a legjobb egészségügyi szempontból. De... https://t.co/qtAjcwD5BT
Két nagyon jó mozgásforma találkozása. A közös nevező? Élethosszig tartó terhelhetőség! https://t.co/PHTvi7UMq1