2017. december 14. Csütörtök  Ma Szilárda napja van.

Fuchs Reni ismét triatlon Junior Európa Kupát nyert

Fuchs Reni, triatlon, Junior, Európa KupaBledben idén 14 versenyző képviselte hazánkat, 8 lány és 6 fiú volt a rajtlistán. Spanyolországi győzelme után Fuchs Renáta ismét Junior Európa Kupát nyert, ezúttal nem kellett olyan messze utaznia érte, ugyanis a szomszédos Szlovéniában rendezték a versenyt.

A lányok versenyében 3 magyar volt top 10-ben: Fuchs Reni hozta a formáját, és a dobogó legtetejére állhatott fel, Horváth Zsanett 15 mp-el csúszott le a 3. helyről, Sárszegi Noémi pedig 10. helyen ért célba.

11 szept. 2012 0 comment

Fuchs Dóri sajnos nem tudta befejezni a versenyt: az első bollyal jött ki a vízből, azonban a stégen kétszer elcsúszott, másodszorra beszorult a lába a stég és a lépcső közé. Amikor kirántotta meghúzódott, azonban visszaállt versenyezni, futás során viszont már kénytelen volt kiállni.

Fiúknál Dévay Márk volt a legjobb magyar, ő a 8. helyen végzett, igen szoros befutót követően, ugyanis a 6. versenyző után 3-4 másodpercenként érkeztek az emberek a célba a 11. helyig, Bicsák Bence 10. helyen ért célba.

39. Zékány-Nagy Patrik 00:42:59

{jb_info}Teljes eredménylisták:                  Női                     Férfi{/jb_info}

Fuchs Reni beszámolói:

Aguilas ifi eb és junior EK illetve Bled junior EK:

"A fent említett 2 helyszínen versenyeztem az elmúlt 2 hétvégén. Mivel lehetőséget kaptam a cikk megírására vissza mennék kicsit az időbe.. 1 éve erre a versenyre készültem a Dórival egyfolytában, aki ismeri a körülményeket tudja hogy mi mivel jár. Biztos voltam benne, hogy vele versenyzek, és a csapatunk arany éremmel tér haza. Nyilván elfogult vagyok, meg gyerek is, de szerintem végül nem a legerősebb csapat állt rajthoz. Ennek ellenére folytattam az edzéseket, és 100%osan teljesítettem kint is. Már tavaly is azt éreztem, hogy lett volna erősebb összeállítású csapat, de egy versenyből nehéz eldönteni. Végül az ifi versenyen 5. helyen zárt a csapat. Így utólag azt kell mondani, hogy ennyit tudtunk, még ha más a sorrend a dobogó szerintem akkor sincs meg idén ezzel a felállással.

Aguilasban nagyon élveztem a verseny minden mp-ét. Befutásos rajt után legelöl találtam magam a vízben, így egy erős iramot diktálva kb 730m-t végigvezettem. A kijövetel sose az erősségem, 2.nak jöttem ki. A depózás is hibátlanra sikerült, a bringán meg amennyire tudtam igyekeztem mindenkit előre küldeni. Különösebb nagy iram nem volt, így nem volt fárasztó. Bringa után a futás jött. Hamar kiment minden a lábamból és sikerült egy jó tempót megfutni. Gabi néni adott néhány feladatot a verseny közben hogy miket kell megcsinálni, minden sikerült. Nagyon boldog voltam, mert Európa Kupán még sose sikerült a dobogó tetejére állnom.

Bledben egy hét múlva volt a verseny, közben nehezítő körülménynek a suli is elkezdődött. A két hétvége között erős edzések nem voltak, inkább gyorsítások. Dórival és Zsanettal utaztunk ki a versenyre.
Este pálya bejárások, rajtszám átvétel. A verseny előtti bemelegítés nem esett jól, csak reméltem, hogy majd összeáll minden, igyekeztem megcsinálni a szokásos feladatot. Az úszás rajt előtt nagyon sok verekedés volt, vízből indításos rajttal. Sokat bunyóztunk. A rajt előtt épp úgy jött ki, hogy letoltam a vállamon támaszkodó lányt, de mivel felemelkedtem, épp rossz időbe, úgy gondolták, ez felér egy kiugrással. Ezt ott nem tudtam, főleg hogy azon igyekeztem, hogy lehetőleg a fejem a víz fölött legyen a rajt pillanatában. Ezzel együtt a rajt után kialakult a körülbelül szokásos emberekből az eleje. A bólyánal láttam csak, hogy a másik oldalon a szlovén lány elúszott, így visszafele rákapcsoltam, mivel tudtam, hogy a bicó is csak 12 kili, nem kellene hogy elmenjen bárki is. Valamennyit hoztam is rajta visszafele. A depóban közölték, hogy pihenjek egy 15 mpet. Így a bringámnál állva csak számolgattam, hogy kik mennek el bringázni. Végül letelt a bünti, és hamar az élen voltam. Ott volt a bolyban Dóri is, meg Zsani is, szóval megvolt mindenki. Egy lány szökött csak el, de őt szépen lassan utol értük. Az egyik emelkedőn Dóri eltűnt, így kicsit aggódtam, hogy mi lehet, mert tudtam, hogy nagyon jó bringás. Utólag kiderült, hogy sajnos az uszi kimászásnál a stég és a kimászó deszka közé szorult a bokája, és nagyon megrántotta, az emelkedőn nem tudott rátámaszkodni. Ezután fogytak az emberek, kb 8-an szálltunk le. A futás nehezen indult, de a mezőny eleje versenyzett ugyan úgy ahol én előző hétvégén, így nekik sem esett jobban. Ettől függetlenül fogytak a méterek. A fordítónál mint mindig számoltam a mp-eket. Elégnek tűnt, így vissza fele kicsit nyugodtabban futottam. Végül 6 mp maradt meg, ami elég volt a 2. EK győzelmemhez. Dóri nem tudta a bokája miatt sajnos befejezni a versenyt, de Zsanett eddigi legjobb EK eredményét elérve 4. helyen végzett. Az eredményhirdetésnél picit elszomorodtam, mert a fiúk hiánytalanul, de nálunk lányoknál csak a 2. és a 3. kapott ETU-s érmet, azt mondták, hogy nekem elküldik majd. Az eredményhirdetés után elmentünk kirándulni egy közeli szép helyre ahol voltak vízesések. (most szépen körülírtam, mert elfelejtettem a nevét, de szép volt. )
Az EK sorozat számomra véget is ért idén. Jelenleg az első helyre kerültem, de még van 2, szóval még változhat. Következő alkalommal majd Auckland-ben állok rajthoz a VB-n a juniorok között október második közepén. Addig az úszáson talán egy picit, a bringát az tartani kell, a futáson viszont még kellene javítani. Ott a cél, talán ifiként picit merész, de az 1-6ba szeretnék végezni. első ITU verseny lesz az életemben, már nagyon várom."

Dévay Márk beszámolója:

"Amikor a rajtlista felkerült az ITU honlapjára akkor megnéztem a bécsi Európa Kupa eredményeit és azt láttam,hogy az első 10-ben benne kell lennem.Az úszás jól sikerült, harmadiknak jöttem ki a vízből és másodiknak szálltam fel a kerékpárra.Nagyon technikás és hegyes volt a pálya, de sikerült az első bolyban maradnom. A futáson egy ideig egy szlovén sráccal mentem együtt,de a végén egy hosszú hajrá során megelőztem. Nagyon örülök hogy sikerült amit előre elterveztem és első magyarként nyolcadik helyen értem célba."

Forrás: triatlon.hu

Night run with my son, timon__13 - rain, wind and mud. Nice experience with magazine cover 🙌🙌🙌 .… https://t.co/kTfnHRuERN
A M. É. Z. zenekar kelta advent koncertje Óbudán. Hárfázik és énekel a feleségem, Ildi. Nem… https://t.co/15aRUnwTVs
Free your mind! #timetoplay #running #triathlontraining with technical parts. 🙌🙌🙌 In snow! My… https://t.co/xYbOQJEUx6