2017. november 23. Csütörtök  Ma Kelemen és Klementina napja van.

MTB Olimpiai Cross, Kisnána - magyar és osztrák győzelem

Erdélyi EszterErdélyi EszterÖt ország több száz hegyikerékpárosa állt rajthoz június 17-én a Kisnána Kupán, a Groupama Mountain Bike Olimpiai Cross Magyar Kupasorozat 4. fordulóján. A Mátra lejtőjén megrendezett viadal az elit férfiak számára C2-es kategóriájú versenyként szerepelt a nemzetközi szövetség (UCI) versenynaptárában, így az első tíz helyezett kerekesnek világranglista-pontok gyűjtésére is lehetőségük nyílt - ez végül négy magyarnak sikerült.
18 jún. 2007 0 comment

Számukra hat darab 6,2 km-es, 220 méter szintemelkedésű kör teljesítése volt a feladat. A nap során a rajtvonalnál 237-en sorakoztak föl; a szervezők több mint 20 kategóriában osztották ki az érmeket. Osztrák győzelem született, Buruczki másodikként, Parti harmadikként állhatott a dobogóra. Parti visszavette az összetett vezetést, a hölgyeknél szoros küzdelemben Vajda vezet.

Erdelyi Eszter-Kisnana-4k.jpg A magyarok mellett a franciák, szlovákok, osztrákok és lengyelek alkotta elit férfi mezőnyben a győzelmet a világranglista 36. helyén álló osztrák Soukup Christoph szerezte meg, megelőzve az olimpiai kerettag második helyezett Buruczki Szilárdot és a bronzérmes Parti Andrást. A világranglista-pontot érő helyezések közül a 7.-et Blazsó Márton, a 8.-at Szalay Péter szerezte meg. A mezőny erősségét mutatja, hogy az összetettet korábban vezető szlovák Milan Barenyi a 9. helyről kiállt. Melts András korábbi sérülése miatt nem állt rajthoz.

A hölgyek esetében nem volt UCI-katagóriás a viadal, hármas hazai győzelem született. A dobogó tetejére ezúttal Erdélyi Eszter ért, második Vajda Márta, harmadik pedig Deli Anett lett.

Az U19 korosztály futamait Benkó Barbara (PCCC) és Juhász Zsolt (Csömöri KSE) nyerte, U23-ban Fördős Anna (Trek Józsefhegyi SE) jeleskedett, ugyanezen korosztályban az uraknál legjobb magyarként Szlobodnyik Zsolt (Merida Maraton SC) a 4. helyen fejezte be a versenyt.

A legjobb magyar elit férfi versenyző: Buruczki Szilárd

"Már a rajt előtt megbeszéltük edzőmmel, Pócsföldi Ottóval a taktikát, miszerint a szlovák Barenyi Milánra ragadok, aki a ranglistát is vezeti és több versenyt nyert már itthon. De ez nem jött be, mert ő az első körben felütéses defektet kapott, majd ezután kiállt. Ezért mentem tovább a saját tempómban, ekkor még az osztrák versenyzőtől a 3. körig csak 30-40 másodpercre voltam, de nem bírtam megfogni és inkább a 2. hely megőrzésére koncentráltam.

A pálya így szárazon gyors volt és egyben technikás is, nagyon tetszett! A mesterséges, épített patakmeder, a sziklák, kövek miatt a kedvenc pályáim közé tartozik szárazon."

A pálya

Buruczki-Kisnana-4k.jpg Kisnána - egy, a Mátra déli lábánál fekvő, Eger és Gyöngyös között fekvő1150 fős falucska, melynek történelme az őskorig nyúlik vissza. A településen épült Magyarország első, tudatosan cross country célra épített hegyikerékpár pályája, melynek létrehozásakor a versenyzők technikai tudását minden oldalról maximálisan igénybe vevő pálya megalkotása volt a cél. Sziklás oldalak, kitaposott gyalogutak, vízmosások, technikás kanyarkobinációk, keresztezett vízmosások, szűk fahidak leküzdése várt a versenyzőkre.

A pálya az U9, U11-es korosztálynak: 1 kör 680 m, szintemelkedése 10 méter; U13-asoknak: 1 kör 4,15 km, szintemelkedése 138 méter; a többi kategóriának pedig: 1 kör 6,2 km, szintemelkedése 220 méter volt.

A Kisnána Kupa támogatói

A kupasorozat főtámogatója a Groupama Biztosító Zrt., a versenyt a  Vodafon Egri fiókja, a Mini Palackozóüzem és a Kurdi Pékség támogatta. A viadal szervezője a Nagy Sport Egyesület volt.

Groupama Mountain Bike Magyar Kupasorozat - 4. forduló, Kisnána Kupa, eredmények

Elit felnőtt férfiak (6 kör):

1.. Soukup Christoph (osztrák), ideje 02:01:07,
 2.. Buruczki Szilárd (PCCC-Magellán-Adidas), ideje: 02:06:39,
 3.. Parti András (Trek Józsefhegyi SE), ideje: 02:09:13.

Elit felnőtt nők (4 kör):

1.. Erdélyi Eszter (X2S), ideje: 01:45:35,
 2.. Vajda Márta (Merida Maraton SC), ideje: 01:52:43,
 3.. Deli Anett (Bringavilág SK), ideje: 02:00:26.

Az olimpiai cross (XCO) kupasorozat 4. fordulója után az összetett állása

Elit férfiak:

1. Parti András (Trek Józsefhegyi SE), 590 pont,

2. Barenyi Milan (SVK), 500 pont,

3. Buruczki Szilárd (PCCC-Magellán-Adidas), 470 pont.

Elit nők:

1. Vajda Márta (Merida Maraton SC), 760 pont,

2. Simon Emese (KTM SC), 740 pont,

3. Deli Anett (Bringavilág SK), 580 pont.

A kupasorozat következő állomásán ismét a maratonisták pattannak nyeregbe, mégpedig Kőszeg környékén, június 24-én.

A Groupama Mountain Bike Magyar Kupasorozat tehát a maraton sorozattal folytatódik, a sorrendben 3. fordulóval. A Kőszeg Maraton egyben része a Pannon Maraton sorozatnak, melyről bővebben a www.pannonmaraton.hu oldalain olvashatnak.