2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Conrad Stoltz az újító

conradstoltz-pelham-k.jpgConrad Stoltz ismét a legjobb formáját mutatta a technikás pályán - noha szavai szerint a kőkemény szakaszokon még most is tanulónak számított. De mert és nyert, mert mint mondta 'nem mondhatom minden egyes nehéz terepre, hogy ezen végem lesz - egyszerűen nekivágok és a tőlem telhető legjobbat hozom ki magamból'.
11 jún. 2007 Hozzászólás: Hozzászólás

Conrad szavai azért is érthetőek, mert a pálya szokatlanul technikás volt - olyan DH-s sziklás lejtőkkel, amelyeket még a profik közül is sokan gyalog tettek meg. Ezen a nőknél is döntő volt a technikai tudás szerepe - Jamie Whitmore másfél perccel Melanie McQuaid előőt ért célba, pedig a kanadai világbajnok is nagyszerű kerékpáros.

Az úszás után még egy amatőr országúti triatlonista - Bruce Gennari - vezetett, de már a depóban szokatla volt neki a montira váltás. Conrad itt a 3. helyen lépett partra egy nagyobb üldöző bollyal a sarkában, akik között ott volt Jamie Cleveland, Seth Wealing, Dan Hugo és Andrew Noble is. Ez utóbbi azért meglepő, mert Andrew főleg a montin és futáson remekelt eddig - de 40 év felett is képes fejlődni az úszásban!

jamiewbikebloodrockbycruse-2k.jpg Stoltz hamar ellépett a csapattól, befogta a vezető Craig Evans-ot és hihetetlen erővel a nap leggyorsabb kerékpáros idejével ért a depóba. 'Megemelem kalapomat Craig előtt, aki első profi évében hosszú km-n keresztül a nyomomban tudott maradni!' - mondta Conrad a verseny után, hiszen Evans meg tudta tartani a 2. helyet a kerékpáros szakasz végéig - de még igy is 3 perccel Conrad után érkezett be.

Az üldöző csapatban azonban óriási volt a harc, szinte az országúti versenyek hangulatát idéző üldözéses jelenetekben bővelkedett. Ennek szomorú következménye volt a nap egyetlen komolyebb sérülése - a fiatal dél-afrikai Dan Hugo a 'Blood Rock' szakaszon elesett és eltörte a kezét, pedig esélye lett volna a dobogóra - 22 évesen ezzel történelmet írhatott volna.

A többiek szinte egyszerre értek a depóba, ami hatalmas futócsatát sejtetett, hiszen Andrew Noble hihetetlen gyors futó, Mike Vine a legjobb XTERRA futók között van, Josiah Middaugh pedig többszörös terepfutó bajnok - a depóból pedig néhány mp különbséggel mentek ki.

Josiah a nap legygyorsabb futóidejét teljesítette (gyorsabban, mint az elöző napon ugyanezen a pályán megrendezett terepfutóverseny profi győztese), de még igy sem tudta megfogni Noblet, aki a többiek szavai szerint 'egyszerően őrült, amikor lejtőn fut'.

'Amikor 26 évesen elkezdtem a duatlont, mindenki azt mondta, hogy öreg vagyok. 30 évesen duatlon világbajnok lettem, de akkor meg azt mondták, hogy hagyjam abba, ebben a korban már nem kell ilyen gyorsnak lenni. Nem hallgattam rájuk, mert úgy gondolom, hogy 40 felett se nem idős, se nem lassú az ember - csak életmód és felfogás kérdése, hogy mire vagyunk képesek .' - elmélkedett Noble a többiek őszinte csodálata közepette.

'Az egyik kedvenc pályám' - mondta Conrad a verseny után - 'hiszen olyan szép erdőkben vezet a pálya, ami sajnos otthon Dél-Afrikában ismeretlen. Ezen kivül technikás, nehéz és mégis gyors. A verseny előtt napokig csak élménykerékpároztam a környező erdőkben'. (Leírás Conrad kerékpárjáról.)

A hölgyeknél sokáig McQuaid vezetett, miután lelőzte az úszást leggyorsabban teljesítő Candy Angle-t (Andrew felesége), aki végül harmadik lett a versenyben. Jamie Whitmore lassan, de biztosan jött fel Melaniera, a technikás lejtőkön pihenve, az emelkedőkön nem erőlködve. Igy a futást sokkal jobb feltételek között kezdhette meg, mint vetélytársa és mivel a terepfutás amúgy is nagyon jól megy neki, a táv felénél utolérte, majd lehagyta a kanadai versenyzőt.

'A kedvenc MTB pályám akár az USA-ban, akár az egész világon. De nemcsak a pálya, hanem a táj is fantasztikus, ilyen erdőkben napokat el lehet tölteni, akár csak azzal, hogy az ember örül a világnak. Maga a csoda.' - Jamie Whitmore szavai a pályáról.