2017. december 11. Hétfő  Ma Árpád napja van.

Melanie McQuaid és Mike Vine az amerikai bajnokság győztesei - mindketten kanadaiak

ImageMcQuaid montinA nyolcadik alkalommal megrendezett XTERRA US bajnoskág szomorú eseménye volt, hogy Jamie Whitmore - 5-szörös US bajnok, világbajnok - nem indult, bár megjelent a versenyen: rák elleni küzdelmének újabb szakaszába lépett, versenyzőtársai neki ajánlották a győzelmüket. "Jamie miatt akartam megnyerni a versenyt, hiszen ez az ő versenye, itt mindig a legjobb volt" - nyilatkozta Melanie.
13 okt. 2008 0 comment

Jamie volt az első nő, aki 3 órán belül teljesített a versenyt 2007-ben - majd nemsokkal ezután diagnosztizálták a rákot. Az idei verseny előtti megnyító ünnepségen a versenyzők különdíjar adományoztak Jamienak kitartásáért és küzdeni tudásáért. "A tegnap esti események óriási erőt adtak, verseny közben végig Jamie járt a fejemben" - mondta Mike Vine a győzelme után.

A verseny elején még mindenki arra volt kiváncsi, hogy Conrad Stoltz képes lesz-e visszaverni a támadásokat, hiszen mindenki őt akarta legyőzni. Az úszás után még Stoltz volt nyerő pozicióban, hiszen soha nem szokott az első úszó lenne, de a nehéz, technikás pályákon eddig nem volt igazán ellenfele. Dan Hugo, Seth Wealing vezették a mezőnyt, de Conrad óriási sebességgel jött fel rájuk. Azonban nem az történt, ami szokott... alighogy Conrad utolérte a vezető bolyt, elfogyott az ereje: "az emelkedő végére begörcsölt a hátam, valószinűleg túleröltettem. Azt gondoltam kicsit lazítok és újból nekiindulok, de alighogy Mike mellém ért, nem tudtam vele elmenni - ez a nap nem az enyém volt. Lábaimban elfogyott az erő."

Image
Mike Vine a célban
Vine azonban nemcsak erővel bírta, hanem a legendásan techniokás sziklás szakaszokon is újított, végül páklyacsúccsal fejezte be a versenyt. Mögött ádáz küzdelem zajlott, amiből a legjobb amerikai versenyzők kerültek dobogóra, Dan Hugo az utolsó futáson nem bírta velük a lépést.

Melanie McQuaid az úszásnál még gondban lehetett, hiszen több neves triatlonista is elindult (köztük az amerikai bronzérmes olimpikon Susan Williams), de abban biztos lehetett, hogy a pályán éri őket meglepetés. Úgy is történt... előnyük pillanatok alatt elolvadt a meredek, hosszú emelkedőn a Flume Trail-on, mire a technikéás részhez értek, addigra a kanadai versenyzőnek már csak az európai XTERRA versenyzőktől kellett tartania, akik nagyszerűen montiztak. Renate Bucher és Carina Wasle hatalmas csatát vívtak a dobogós helyekért és komoly esélyük van a világbajnokságon is megszorongatni a legendás kanadai versenyzőt.