Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 19.
... - terepduatlon, szeptember 3.

Viva Las Vegas – XTERRA a kaszinók földjén

McQuaid MTBEgészen különleges XTERRA versenynek lehettek tanúi a résztvevők és a nézők – a nyugati bajnokságnak Las Vegas egyik szállodája adott otthont. Az úszást a hotel strandjáról indították – ami azért is különleges, mert a város a sivatagban fekszik... Az elmúlt évek két legnagyobb XTERRA csillaga itt is bizonyította, hogy a különlegesen nehéz terep csak erőt ad nekik. Melanie McQuaid és Conrad Stoltz ismét megszerezték a győzelmet.
12 máj. 2009 0 comment

Azonban a győzelemért komolyan kellett harcolniuk – a női versenyben a második helyezett probi hegyikerékpáros Shonny Vanlandingham csak azért vesztette el a versenyt, mert az úszás után hihetetlenül lassan öltözött át! Pedig még a vízben is gyorsabb volt, mint a háromszoros világbajnok kanadai versenyző.  Az is szokatlan volt, hogy az úszás nem körpályán zajlott, hanem a hotel strandjáról a golfpályáig, ahonnan a kerékpáros szakasz kezdődött.  Az úszás váratlan eseménye volt az is – ami egyben ennek a sportnak az egyik szép oldala -, hogy a leggyorsabb férfiakat is megelőzve elsőként Christine Jeffrey lépett partra. Igaz, ő amerikai úszóbajnok – de mégis befutott az 5. helyre.

A kerékpáros szakasz sokak szerint nem kedvezett Stoltznak – annál inkább a fiatal, de komoly XTERRA múlttal rendelkező Josiah Middaughnak. Nem volt igazán technikás szakasz a pályán, hacsak a homokot és a kősivatagot nem tekintjük annak. Rövid, gyors emelkedők, lejtők, letörések, kanyarok – ugyanakkor hatalmas hőség, sok kanyar, kifaroló kerekek. 30 km-es távon 650 m szintkülönbséget kellet legyőzni (a német futamon ez pl. 36 km-en 1600 m szintkülönbség – ez a sport nem a szabályokról és az előre meghatározott értékekről szól).

Óriási csatában Stoltz szinte egyszerre ért a depóba az amerikai versenyzővel és nagyon komoly kérdés volt, hogy tudja-e tartani a lépést a futópályán, hiszen Middaugh erőssége éppen ez a szám. Azonban túlhajtotta magát és a megfontoltság ismét győzött – az XTERRA versenyeken ez az egyik legfontosabb erény!

„Sok hibát vétettem, kerékpárral több alkalommal is rossz nyomot választottam és elmerültem a homokban.  Hiába nem volt igazán technikás a pálya, megtévesztő volt a homokban a sok kerékpár által feltúrt nyom, vájat.” - mondta Stoltz a célban. - „Josiah kiváló futó, mégis sikerült egy emelkedőn meglépni tőle. Szerintem nagyon is számított a taktika, máshol a nyomomban tudott volna maradni.”

Nagy csalódás volt a francia Nicolas Lebrun számára a verseny, mert hiába az egyik legjobb versenyző, hiába állt jó pozícióban a kerékpáros szakasz felénél, komoly eséllyel a győzelemre – de kapott egy defektet, amit képtelen volt megjavítani. Később elmondta, hogy többet nem kockáztatja a versenyeit a könnyített kerekekkel, hanem mostantól használni fogja a defekt elleni kerékvédelmet.

Vanlandingham egyre jobb formába kerül mind az úszásban, mind a futásban – a kerékpár pedig számára nyerő fegyver! Ezért biztosan érdekes összecsapás várható az idei világbajnokságon, ahol az utobbi idők kétszeres világbajnoka, az angol olimpikon Julie Dibens biztosan komoly ellenfelekre talál a sokkal jobb technikai tudással rendelkező amerikai és kanadai hölgy személyében (hiszen McQuaid is kivételesen jó és technikás  kerékpáros).

A svájci Renata Bucher (3-szoros XTERRA Európa-bajnok) egy szép sorozat végére tehetett pontot, negyedik helyezése mindenképpen tiszteletreméltó, hiszen az elmúlt hetekben két nagy nemzetközi versenyen (XTERRA Saipan, Tagaman Triathlon) is dobogón állt.

Melania McQuaid szavai a verseny végén: „Az egyik legnehezebb verseny volt életemben – nem volt hova bújni a tűző nap elől, nem volt egy pillanat pihenés sem, az egész verseny óriási rohanás – az ellenfelek pedig fiatalok és gyorsak. Számomra sokkal többet jelentenek a technikás pályák, ahol a pulzust nemcsak az erőkifejtés határozza meg, hanem a kaland is.”

Fotó: XTERRA

Újabb magyar tereptriatlon győzelem, ezúttal még nehezebb körülmények között. Poór Brigitta jó formában várja a... https://t.co/EyZ0ke4PG9
Újabb magyar tereptriatlon győzelem, ezúttal még nehezebb körülmények között. Poór Brigitta jó formában várja a... https://t.co/jUdD13COL2
Cipruson extrém körülmények között győzött Poór Brigitta a tereptriatlon világkupán https://t.co/AL9aoGKw26 @x2steam által