2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Urban XTERRA - duplázás és címvédés a középnyugati bajnokságon

Melanie McQuaidMelanie McQuaid 36. születésnapját is ünnepelte a Fort Custer parkban megrendezett versenyen - nemcsak az aranyérmét A michigani versenyen mellette állhatott a sportág másik koronázott királya, a dél-afrikai Conrad Stoltz, hiszen mindketten fantasztikus győzelmet arattak.
20 máj. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

Az is közös jellemzojük, hogy idén 2-2 gyozelmet tudhatnak magukénak (az elso XTERRA Las Vegas) és mindketten indulnak a tavasz utolsó nagy futamán Alabamában.

"A közönség itt igazán jelen van a versenyen, mindenhol lógnak a fákról, a sziklákról, állnak az ösvények mellett, bíztatnak, segítenek. Ez ritka érzés mostanában más sportokban, ahol az elit csak magának versenyez. A pálya mesés, a rendezés különleges, sőt a győzteseknek külön vörös szőnyeget is szereztek." - nyilatkozta McQuaid.

A hideg víz kellemesen ellensúlyozta az alig 0 fok feletti homérsékletet a reggeli rajtnál. A vízben jégdarabok úszkáltak, az időjósok 10 fok körüli nappali hőmérsékletet jósoltak. Szerencsére kicsit melegebb lett végül.

A reggel 8 órás rajt szokatlanul korán volt, de nem lenne XTERRA mezőny, ha emiatt bárki is kritikával élt volna. A profik 30 mp előnnyel indultak az úszás 2 körének - ismét Christina Jeffrey volt az első, de ebben a hideg vízben nem tudott a férfi mezőnytől elúszni, ahogy azt legutóbb tette.

Conrad az élen

A kerékpáros pálya minden igényt kielégít, amit egy montis kívánhat: gyors, technikás, ugyanakkor nehéz és izgalmas, mindeféle talajjal és akadállyal (videó). Ez igazán Conrad Stoltz pályája - hiába sokkal fiatalabbak az ellenfelek, az ilyen pályákon a tapasztalat és a hideg fej sokkal többet számít. Conrad hamar előnyre tett szert, egyedül honfitársa Dan Hugo tartotta vele a lépést. "Hátranéztem és Dan még a nyomomban volt - ez a pálya felénél meglepett, a kicsit késöbb már aggasztott. Aztán hirtelen eltünt, arra gondoltam fának mehetett." - mesélte Stoltz. Dan egy ugratónál elveszítette a kontaktlencséjét és a célig látási nehézséggel küzdve versenyzett.

A hölgyeknél Melanie másodiknak lépett partra, több perc hátránnyal, de hamar utolérte Christine-t, és innen magabiztosan vezette a mezőnyt.

A két győztes mögött azonban nagyon komoly csata dúlt - ez a befutó időkön is jól látszik. Dan mellet Josiah Middaugh, Mike Vine és a francia Nicolas Lebrun is igen komoly tempót futottak a nehéz terepen, az ezüst- és a bronzérem sorsa lényegében sprintbefutóban dőlt el. A svájci Renata Bucher és az amerikai montis Shonny Vanlandingham közösen küzdve jöttek fel az úszófenoménra, de futásban Renata bírta jobban és ezzel szerezte meg az ezüstérmet.

A verseny végére a nap is kisütött, kellemes időt teremtve a népes amatőr mezőnynek és a hatalmas kerti partinak, amit a szervezők ajándékoztak a versenyzőknek - tábortűzzel, sörcsapolással, tombolával és különleges programokkal.