Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 12.
Pilisszentiván - terepduatlon, szeptember 3.

Magyar siker az osztrák extrém triatlon bajnokságon – Poór Brigitta bronzérmes

Brigi a rajtnálA Bécs külvárosában megrendezett XTerra bajnokságon a X2S-KONA TEAM tagja, Poór Brigitta bronzérmet szerzett. A legjobb osztrák versenyzőket felvonultató mezőnyben a fiatal magyar versenyzőnő a legjobb időt úszta és futotta, de a hazai pálya előnyét élvező osztrák versenyzőkkel szemben a nehéz MTB pályán az üldöző szerepét kapta.
07 szept. 2009 0 comment

A verseny igazi „urban xterra” esemény volt, részben Klosterneuburg meredek utcáin, macskaköves lejtőin, a műemléképületek és kastélyok között valamint a környező erdőkben, hegyeken vezetett a pálya – a versenyzők egy igazi Xterra pályához képest (legtöbben indultak az augusztusi Európa-bajnokságon) ezt közepes nehézségűnek ítélték. A szervezők ennek ellensúlyozására nehéz technikás elemet is terveztek a pályára.

A férfiaknál az osztrákok Ironman üdvöskéje a fiatal Max Renko lassú úszással, de káprázatos kerékpározással és futással magabiztosan nyerte a versenyt, noha ellenfelei között igazi profi extrém sportolók és triatlonisták voltak: az ezüstérmet szerző Will Gerald és Michael Szymoniuk. A negyedik helyen a Magyarországon is többször eredményesen versenyző Daniel Müller ért célba.

A győztes Max Renko

A hölgyeknél Brigi nagy közönségsikert aratott első nőként kilépve a vízből (ráadásul a mezőny legfiatalabbjaként!), az utána érkezőket messze maga mögött hagyva. A mögötte érkező osztrák triatlonisták a kerékpáros pályán felzárkóztak rá, majd az egyik városi szakaszon megelőzték folyamatosan növelve az előnyüket. A futáson a magyar versenyző ugyan 2 perccel gyorsabb volt, mint a második idővel befutó hölgy, de nem tudta hátrányát ledolgozni.

Nagyítás

Legközelebb a magyar és az osztrák extrém triatlonisták szeptember 19.-én Piliscsabán mérkőznek meg egy mindenki számára nyílt versenyen, a X2S-ÉLETFA terep- és életmódfesztiválon.

Fotó: XTERRA Austria, X2S

Mixed training - running, OCR, calisthenics and some funny 😄 exercises. One of the most… https://t.co/yK0EoqMPqo
Szép volt Mester Bálint! Ismét egy verseny, ahol a tereptriatlonisták a legjobbak B-) https://t.co/CbbAfVddlH