Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 19.
... - terepduatlon, szeptember 3.

Világbajnokok csatája az XTERRA bajnokságon - Lebrun és McQuaid győzelme

A francia Nicolas Lebrun - aki 2005-ben törött kézzel nyert XTERRA világbajnokságot – a legnagyobb amerikai versenyen az utolsó métereken hajrázta le a sportág 3-szoros világbajnokát, a dél-afrikai Conrad Stoltzot, miközben a rajttól a célig Stoltz volt az élen. A női versenyt is többszörös világbajnok nyerte, a kanadai Melanie McQuaid.
27 szept. 2009 0 comment

A kontinens legjelentősebb multisporteseményén közel 300 profi és amatőr állt rajthoz, akik az év eleje óta a kupafutamokon elért eredményeik alapján nyertek indulási jogot. Nehéz és látványos pálya várta a versenyzőket, az őszi erdő színpompás látványával és hangulatával – Utah állam egyébként is híres a fantasztikus színeiről. Lebrun, aki a francia Alpokban nőtt fel és onnan indult versenyzői karrierje (duatlon, triatlon, téli triatlon sportágakban is a világ legjobbjai között tartják számon), elemében érezte magát: „Az én pályám volt, már a kerékpáron is éreztem, noha Conrad messze előttem járt – de tudtam, hogy utol fogom érni.”

Conrad Stoltz úszás után még csak az üldöző bolyban érkezett a depóba - Seth Wealing közel 1 perccel megelőzött mindenkit. Lebrun 2 perccel lépett partra Stoltz mögött. A dél-afrikai kerékpáros fenomén hamar átvette a vezetést, az ő pályája volt: technikás, nehéz, de mégis gyors.

Stoltz lassan, de folyamatosan növelte előnyét a többiekkel szemben – a táv felétől Lebrun robbantott és maga mögött hagyta a többi versenyzőt, elkezdte a felzárkózást. A 30 km alatt 950 szintet másztak meg és 600-t ereszkedtek a versenyzők, ami Lebrunnak kedvezett, mert a lejtőzésben Stoltz messze kimagaslik a mezőnyből.

A francia versenyző fokozatosan közelítette meg az élen álló olimpikont – kedvezett számára a pálya, hiszen kevés volt benne a nehéz downhill szakasz, amiben Stoltz nagyon erős. A futás hasonlóan „mászós” volt és itt megint a francia volt előnyben, de még így is csak a táv felénél tudott az élre kerülni, ahonnan már nem adta ki a kezéből a vezetést. A legjobb amerikai – és ezzel az amerikai bajnok - a bronzérmet megszerző Josiah Middaugh lett.

A hölgyeknél Melanie McQuaid győzelmét szinte biztosra lehetett venni – annak ellenére, hogy egy új edzésprogramot próbált ki, ami teljesen kikészítette. A hegyikerékpár profi Shonny Vanlandingham ezt ki is használta volna, de defektet kapott és az izgalomtól kapkodva nem tudott elég gyorsan javítani! Hiába futott 3 perccel jobbat kerékpáros létére, mint a kanadai sportoló, így is majdnem 1 perccel utána ért célba. A legjobb európai hölgyként a 4.helyre futott be az osztrák Carina Wasle.

Az eseményt gyerekversenyek, kutya akadályverseny, terepjáró bemutatók és más outdoor programok színesítették, a koncertek és az életmód kiállítások mellett. A sportág és a sportolók minden figyelme mostantól az októberi világbajnokságra összpontosul, hiszen nemcsak az év legnagyobb eseménye lesz, hanem eldől, hogy sikerül-e valakinek elsőként 4. világbajnoki címet is szerezni.

Fotó: XTERRA

Újabb magyar tereptriatlon győzelem, ezúttal még nehezebb körülmények között. Poór Brigitta jó formában várja a... https://t.co/EyZ0ke4PG9
Újabb magyar tereptriatlon győzelem, ezúttal még nehezebb körülmények között. Poór Brigitta jó formában várja a... https://t.co/jUdD13COL2
Cipruson extrém körülmények között győzött Poór Brigitta a tereptriatlon világkupán https://t.co/AL9aoGKw26 @x2steam által