Különleges összecsapás várható az XTERRA világbajnokságon

Az idei XTERRA világbajnokság már most, az előregisztrációs időszakbann is az eddigi legnagyobb csatát ígéri - elsősorban azért, mert a triatlon, az XTERRA és a MTB világ legjobbjai csapnak össze, amire eddig ilyen méretekben még nem volt példa. Az is eldől, hogy a világon elsőként lesz-e valaki 4-szeres világbajnok - erre Melanie McQuaid és Conrad Stoltz esélyesek.
03 okt. 2009 0 comment

Lássuk kik lesznek az ellenfeleik október végén, Mauin.

A jelenlegi listán több, mint 70 profi nevezése szerepel, köztök az elmúlt 7 év világbajnokai: Nicolas Lebrun (francia, futásban és kerékpárban nagyon erős, kivállóan oldja meg a váratlan helyzeteket), Eneko Llanos (spanyol triatlon és XTERRA világbajnok, fantasztikus állóképességgel), Ruben Ruzafa (spanyol, MTB profi, olimpikon és a tavalyi év meglepetés győztese Mauin) és természetesen Conrad Stoltz, aki minden számban a legjobbak között van terepen (ő maga is kétszeres triatlon olimpikon).

A versenybe még beleszólhat: Geoff Kabush (kanadai, profi MTB versenyző, világkupa futamgyőztes), Mike Vine (kanadai többszörös XTerra győztes), Brent McMahon (kanadai, triatlon olimpikon, világkupa dobogós), Franky Battelier (francia, többszörös triatlon és XTERRA  világkupa győztes), Michi Weiss (osztrák, MTB profi, Ironman és XTerra versenyek győztese), Nico Pfitzenmaier (német),  Sam Gardner (angol, MTB profi, angol bajnok, XTerra győztes), Josiah Middaugh (amerikai, többszörös amaerika bajnok, terepfutó specialista).

Julie Dibens győzelme 2008-ban

A nőknél az angol olimpikon Julie Dibens részére a sorban 3. világbajnoki cím a kérdés, a kanadai Melanie McQuaid pedig a 4. világbajnoki címét szerezheti meg. Az előzetes vélemények alapján McQuaidnak csak akkor van esélye a győzelemre, ha a kerékpáron egyetlen hibát sem vét, hiszen az angol hölgy percekkel jobban úszik és futásban, ha csak árnyalatnyival is, gyorsabb, azonban a mauii pálya híresen kerékpárgyilkos, amiben viszont a kanadai erdőkben és hegyeken edződött, több profi MTB versenyen helyezett McQuaid van előnyben.

Kihívóik: legnagyobb meglepetés lehet a kanadai Marie-Helene Premont, az athéni olimpia MTB ezüstérmese, aki jelenleg is a világ egyik legjobb montisa. Hasonlóan jó kerékpáros, ugyanakkor sokkal több triatlon tapasztalata van az amerikai Shonny Vanlandinghamnak, aki az amerikai MTB bajnokságon áll rendszeresen a dobogón. Európából Renata Bucher (Svájc, MTB válogatott, több XTERRA világkupa futam győztese) és Carina Wasle (Ausztria, sífutásban, téli triatlonban és XTERRA versenyeken többszörös aranyérmes) jelentik a fenyegetést.

A verseny hagyományaihoz híven idén is meghírdetik a IRONMAN KONA és az XTERRA "Double prize" díjat, amely a mindkét versenyen induló leggyorsabb nőt és férfit illet. Eddig ezt olyan neves sportolók nyerték többek között, mint Peter Reid, Steve Larsen és Eneko Llanos.

Egy nagyszerű sisak kerékpározáshoz - és az X2S TEAM partnere 2007 óta! Sok szép győzelmet éltek meg a csapat... https://t.co/HVkIHplRZf