2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Csomor Erika az egyik legnagyobb Ironman versenyen

ironmanfinish-aussie-k.jpg, 5 kB Igazi fejforraló melegben került sor az Ausztrál bajnokságra, ahol a világ legjobb Ironman versenyzői is megszenvednek az időjárással - de ha még egyéb gondok is nehezítik a versenyt, akkor már nekik is fejtörést okoz.
Lisa Bentley és Chris McCormack 5. alkalommal nyerték meg a versenyt, amivel beírták magukat az Ironman versenyek legendáriumába. Csomor Erika hatalmas harcban a negyedik helyet szerezte meg.
A verseny külön érdekessége volt, hogy az új bolyozós szabályok szerint rendezték, ami 5 m-s határt ír elő a boly határának. Ez pedig már nem igazán felel meg az sport eredeti elképzeléseinek (ti. mindenki a maga erejéből érjen célba).
04 ápr. 2006 Hozzászólás: Hozzászólás

Közel 1500 versenyző indult a versenyen és kezdte meg az úszást a Hastings folyóban, ahol 2 kört kellett úszni. Chris McCormack esélyeshez méltón az elsők között lépett partra, az elsőktől náhány másodpercre. Depózás után egy hátmas boly alakult ki. (Itt meg lehet kérdezni, hogy ez hogyan lehetséges?! - az új Ironman szabályok szerint a bolyozás nem megendgedett, de a boly határa 5 m, ami a kerékpározást gyakorlatban uzők számára világosan azt jelenti, hogy lehet bolyozni!)
A bolyban hosszú ideig változatlan volt a helyzet, de a verseny vége felé megpróbáltak döntést kicsikarni és Patrick Vernay meglépett a többiektől, a nap leggyorsabb kerékpáros szakaszát teljesítve.
Az üldözők közben többször cserélődtek, kivéve McCormackot, aki fantasztikus 2:47-es maratonnal utolérte, majd megelőzte a franciát, ezzel megszerezve zsinórban 5. győzelmét.

Minél több Ironmanon veszek részt, annál türelmesebb vagyok és tudom, hogy különböző helyzetekből megnyerhetek egy versenyt és nem kell a kerékpározásnál már előnyt szereznem. Nem bíztak a futásomban - és tessék, a nap legjobb futása lett! - nyilatkozta Chris a történelmi győzelem után.

A hölgyek versenye talán még izgalmasabb volt, hiszen itt nagyobb volt a bizonytalanság az esélyeseket illetően. A verseny első felében Belinda Granger számára volt legközelebb az első hely, hiszen kiválóan úszott, a harmadik leggyorsabb kerékpáros időt érte el és nagy előnnyel indult a futásra. Melissa Ashton követte, aki a profi férfiakkal lépett ki a vízből, és kerékpáros ideje is nagyszerőnek tünt.

A két esélyes Lisa Bentley és Csomor Erika ekkor még egymást figyelték. Igaz Erika nem úszott jól, de kerékpározása biztató is lehetett volna, ha az 5 m-es szabály miatt nincsen hátrányban, ugyanis őt senki nem segítette, míg a helyiek egymást támogatva vitték előre a lányokat. Lisa 12 perces hátránnyal kezdte a futást, de ezt a végére 10 perces előnnyé változtatta. Erika a második legjobb időt futotta, de nem sikerült befogni a harmadik helyen érkező Melissát.

Megnyerni egy Ironmant fantasztikus érzés, de megnyerni 5-t csodálatos, mindegyik más és más. Nagyon nehéz pálya volt, a kerékpár után alig éreztem a lábaimat, de a futáson magamra találtam. - nyilatkozta Lisa a célban.

Ironmanlive

Erikát megviselte a verseny. Egyrészt nem tudott hozzászokni a meleg, párás időjáráshoz (több helybéli triatlonedző szerint ez alkati kérdés, vannak melegben jól versenyzők és vannak hidegben jól versenyzők - mint pl. Zofingen óta tudjuk Erika bírja a hideget, így nem csoda, ha a meleg időben nem teljesít a szervezete annyira jól), másrészt hátrányban volt sok vetélytársával szemben, mert ő még a triatlon és Ironmam klasszikus nem-bolyozós elveit követi és egyedül küzd, nem pedig kihasználja mások szélárnyékát. Ez a küzdelem ki is vette az erejét és még így is képes volt a triatlon legjobbjai között fantasztikusan helytállni.

Minden tiszteletünk az övé!

Egy zárójeles megjegyzés, magánvélemény: A csajok január óta (volt alkalmam tesztelni mindhármat) fejenként 30-40 percet fejlődtek, amit nem vagyok képes csodálkozás nélkül megérteni..