2017. november 24. Péntek  Ma Emma napja van.

Ironman Malaysia

IM MalaysiaA francia Xavier LeFloch és a német Nicole Leder voltak a Lotto Ironman Malajzia győztesei köszönhetően a nyugodt versenytaktikájuknak, ami az időjárást és a pálya nehézségét figyelembe véve különösen sokat számított.

A versenyen Szász Viktor is - sajnos betegen - rajthoz állt és a középmezőny elején fejezte be a versenyt. 'Soha nem volt még ilyen nehéz a futás' - nyilatkozta Viktor.

01 márc. 2007 0 comment

Sokak szerint az úszás volt a legkellemesebb szakasza a versenynek Kuah Bay-ben, mert ott a hőség és a páratartalom nem volt érezhető. A kezdeti tömegjeleneteket - amelyek egy Ironman rajtjának velejárói - pedig inkább visszakívánták az iszonyatos futás közben.

Az úszás után a férfi mezőnyben sokáig Bryan Rhodes, Andrew Jones, Stephen Bayliss, Mitch Dean alkották az élmezőnyt, de LeFloch közel egyenletes  teljesitménnyel végig a mezőny elején vagy közvetlenül azután haladt a kerékpáros szakasz végéig.

Nicolenak azonban sokszor nagyon távolinak tűnt a két esélyes Bella Comerford és Nina Kraft, amikor elkezdte a maratont, hisyen akkor még nagy hátránnyal a 4. helyen futott. Kraftnak ez egy nagy lehetőség volt arra, hogy a 2005-ös pozitív EPO tesztje után visszatérjen De végül mindkét komoly Ironman múlttal  rendelkező versenyzőnek fel kellett adnia a küzdelmet a futás felénél, így a 35 éves német hölgy megszerezhette 3. Iromnam győzelmét, miután behozta a közel 15 perces hátrányát a végül második helyen befutó Alison Fitchcsel szemben.

A pálya hihetetlenül nehéz volt, a sok meredek emelkedő mind a kerékpáros, mind a futópályán nagyon megnehezítette a sportolók életét. A hőmérséklet nem vészesen volt nagy (30-32 C), de a közel 100%-os páratartalom mellett 9-10 órát folyamatosan versenyezni a legjobbakból is kivett minden erőt.

A leggyorsabb korosztályos versenyző, az ausztrál Thomas Vonach a 9.-nek futott be. 33 országból 550 versenyző állt rajthoz, de a célba érkezők száma jóval kevesebb volt a 'Világ legkeményebb versenye'-n .