Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 12.
Pilisszentiván - terepduatlon, szeptember 3.

Triatlon világkupa - Dél-Afrika

ITU TriatlonKirsten SweetlandA nap leggyorsabb futói nyerték meg a dél-afrikai triatlon világkupa versenyt:a junior világbajnoknő Kirsten Sweetland és Hendrik DeVilliers. A magyar versenyők a középmezőnyben végeztek.
16 máj. 2007 0 comment

112 fős profi mezőny indult el a hüvős és ragyogó reggeli napsütésben Dél-Afrika keleti partján, Richards Bay-nél. Sweetland erős úszással kezdett, az első bollyal ment ki kerékpározni, de ott ügyesen taktikázva sikerült az üldöző bolyt távoltartaniuk, igy a futásnál csak 4-5 vetélytársával kellett megküzdenie. Mivel a futás az erőssége és a nap nagyon 'neki állt', a leggyorsabb utolsó szakasszal végül 2:03:32-es idővel szakította át a célszalagot. A magyar hölgyek közül Walkó Andrea a 26. helyen ért célban 7 perccel a győztes után.

A férfiaknál DeVilliers győzelme nem volt ennyire sima. Ugyan az úszásnál még jó pozicióban volt, de csak a második  bollyal tudott kerékpározni. Igaz, hogy a táv feléig szinte az egész mezőny együtt maradt, de egy kisebb csapat ellépett az utolsó 10 km-en. A rutinosabbak ezt nem kockáztatták meg, inkább a futásra összpontosítottak. DeVilliers fej fej mellett haladt a veteéztársaival (Polikarpenko, Brukhankov, Freeman, Fleureton), de a hazai közönség biztatása mellett az utolsó 500 m-en sikerült maga mögött hagynia a legkitartóbb ukrán versenyőt is. A legjobb magyar Lipták Tamás a 27. helyen futott be.

A versenyen több XTERRA profi is indult: az 5. helyre érkező Cedric Fleureton idén is készül az tereptriatlon versenyekre (tavaly ő nyerte a francia világkupa futamot), Richard Stannard és Kent  Horner pedig többek között Skóciából lehet ismerős, ahol Erdélyi Eszterrel és Ziskó Balázzsal együtt indultak a meghívásos tereptriatlon versenyen.