2024. április 19. Péntek  Ma Emma napja van.

Korosztályos duatlon VB - Kremmer Zoltán bravúrja

Kremmer ZoltánKremmer ZoltánA korosztályos világbajnokság egy néző számára még izgalmasabb és látványosabb volt, mint a profiké. Ott minden sokkal számíthatóbb és átláthatóbb - itt pedig minden másodperc óriási csata. És ez jó... hiszen ezzel kerül igazán közelebb a sport azokhoz az emberekhez, akiknek csak egy kis impulzus kell, hogy maguk is elkezdjenek sportolni.Miért emeljük ki mégis Kremmer Zoltán teljesítményét?
21 máj. 2007 Hozzászólás: Hozzászólás

Egy rövid bevezető mielőtt megválaszolnánk a kérdést: Kremi, ahogy a triatlonista körökben már lassan 20 éve ismerik, nagyon készült erre a VB-re. Nem is olyan régen még az egyik legjobb magyar amatőr triatlonista volt, a profik között is mindig a legjobbakkal csatázott, a nagyatádi Ironman versenyeken rendre az elsők között volt, évekig tartotta az Ironman úszó pályacsúcsát.

Azonban amióta két kisgyermeke született visszalépett az aktív versenyzéstől, de mivel a sport számára mindig is komoly dolog volt, nem hagyta abba az edzéseket, csak át kellett ötemeznie mindent. Emellett pedig az utóbbi évek egyik legismertebb és legkeresettebb triatlon-futó szakkommentátora lett. Ironman, Budapest maraton, félmaraton, X2S tereptriatlon, terepduatlon - hogy csak a legismertebbeket említsük.

Ennek ellenére több komoly országos eredménye volt az utóbbi években - legyen az triatlon, duatlon, terepfutás vagy kalandtúra. Segíti a X2S TEAM felkészülését és maga is komolyan foglakozik, hogy egyszer ismét kipróbálja a tereptriatlonnak ezt a kissé nehezebb formáját (a régi, 'könnyebb' időkben többször nyert tereptriatlon versenyt is).

A duatlon világbajnokság szervezői felkérték, hogy vállalja el a verseny kommentátori szerepét. Mivel Kremi önzetlen és tiszteletben tartja a sportot és a magyar sportolókat, elvállalta ezt a feladatot (hiszen ki is segíthetne jobban a magyar versenyzőknek, mint egy ember, aki mindegyiküket személyesen is ismeri és maga is aktívan űzi ezt a sportot?), de titokban nem adta fel a korosztályos világbajnoki terveit sem.

Pénteken és szombaton az elit versenyzők ügyeivel foglalkozott, tolmácsolt, rohangált, műsort vezetett, szombaton egész nap kint állt a napon és legalább 10 órán át beszélt és buzdított, akár magyar, akár külföldi versenyzőnek volt erre szüksége. Napközben ideje sem volt arra, hogy a msánapi világbajnoki futamára gondoljon.

Ennek ellenére vasárnap hihetetlen akarással és küzdőszellemmel állt a rajtvonalhoz és a többszáz fős mezőnyben az egyik legjobb teljesítményt nyújtva a legjobb magyarként érkezett célba! Ez összetettben a 22. helyet jelentette (238 versenyző közül), de nem is csak ezért fantasztikus a teljesítménye - ugyanis kategóriájában úgy lett 5., hogy a dobogó, azaz az előtte lévő 2 ember csak 4 másodpercre volt tőle! De ha tovább nézzük az eredménylistát, akkor látszik, hogy az aranyérem is csak 1 perc 20 másodpercre volt tőle! Ami, ha figyelembe vesszük az elöző két napot és Kremi előéletét, akkor nyugdtan kijelenthetjük, hogy ez csak pár lépés...

Igaz, hogy a sportban nincsen 'ha..', de azt hiszem nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy Kremi a hétvégi teljesítménye alapján számunkra - nemcsak a X2S TEAM-nek, hanem a magyar duatlonistáknak, triatlonistáknak - ő lett a korosztályos világbajnok.

A magyarok minden kategóriában szépen szerepeltek (több kategóriában is a legjobbak között). ki kell emelni Kadlot Zoltánt, aki újonc duatlonista létére a 44 év felettiek világbajnokságában összetett 3. helyet szerzett, illetve Csamangó Ferencet, aki a 80-84 (!) évesek között lett ezüstérmes.

A X2S több tagjai is a kategóriájának legjobb magyar befutója lett: Dezső Sándor 14. a 40-44, Pelsőczy Attila 8. a 20-24 évesek között.