Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 19.
... - terepduatlon, szeptember 3.

Atlétikai OB - triatlonisták a dobogón

Atlétikao BAtlétikao BA kalapácsvető Nickl Vanda szerezte a SportLife Média 112. atlétikai országos bajnokság első aranyérmét, a férfiaknál ugyanebben a számban Pars Krisztián megvédte címét. Az Erdélyi testvérek a futószámokban ismét letették a névjegyüket.
30 júl. 2007 0 comment

A székesfehérvári viadal nyitószámában a női kalapácsvetők versengtek: a rutint képviselő, országos csúcstartó Dívós Katalint 64,39 méteres eredménnyel verte meg a tavalyi ezüstérmes Nickl Vanda. A Dobó SE kalapácsvetőjét csapattársa, Dívós 61,01-gyel követte, míg a bronzérem a szintén szombathelyi Németh Noéminek jutott 60,09-es eredménnyel.

A 100 méteres síkfutás női döntőjében a honvédos Rózsa Zsófia ért elsőként célba. A férfiaknál ugyanezen a távon teljes ferencvárosi siker született, Németh Roland megelőzte testvérét Németh Gergelyt, míg a harmadik helyre a honvédos Miklós Péter futott be.

A női rúdugróknál nem született meglepetés: a címvédő Molnár Krisztina 420 centiméterrel nyerte a bajnokságot. A férfiak magasugró számában állt rajhoz a tízpróbában az Eb-ezüstérmes Zsivóczky-Pandel Attila, aki második lett 2,05 méterrel, holtversenyben a tavalyi bajnok Boros Lászlóval. Az aranyérmet az ASE versenyzője, Lehoczky Árpád nyerte nem 2,10 méterrel.

Férfi 400 méteren Mucsi Róbert (SZVSE) mindenkit meglepett és győzött, az ezüstérem Takács Dávid nyakába került. A nőknél 1500-on az utánpótlás bajnok Erdélyi Zsófia győzött, első felnőtt bajnoki címét szerezve. A férfiaknál Csillag Balázs ért be elsőként a célba 1500-on. A női távolugróknál Vaszi Tünde nem versenyzett, Stajerné dr. Deák Katalin 39 évesen szerzett bajnoki címet.

A női 3000 m akadélyfutásban Erdélyi Eszter megvédte tavalyi bajnoki címét, igaz most kisebb ellőnnyel ért célba - de számára az XTERRA világkupafutamokra való felkészülés került előtérbe (ahol az úszó és hegyikerékpáros edzések a futás rovására mennek). 5000 m síkfutásban Erdélyi Zsófia fölényesen győzőtt - ezzel máris két felnőtt bajnoki címet tudhat magáénak. A dobogó harmadik fokára Kostyál Ágnes állhatott, aki triatlonistaként állt az atlétákkal szemben.

4x400 m:
1. ARAK (Baglyas Tamás, Kovács Csaba, Licsák András, Molnár Balázs) 3:15.05 perc

4x400 m:
1. Honvéd (Doma Zdenka, Novák Fruzsina, Rózsa Zsófia, Varga Bianka) 3:50.08 perc