2024. április 19. Péntek  Ma Emma napja van.

Major és Harsányi győzelme az orfűi Extreme Duatlonon

OrfűOrfűÚj és remélhetőleg hagyományteremtő duatlon versenyt rendeztek Orfűn. Maróti Vilmos beszámolója:

Ideális duatlonos időben ~20fok - napsütés - zajlott le szept.9-én az első Extreme Duatlon Orfűn. Távok:10-43-5km.

A pálya az országban a legnehezebbnek mondható, amit a részidők is igazoltak.

14 szept. 2007 Hozzászólás: Hozzászólás

Az első futás egy körben a tó menti úton és Tekeres falu útjain zajlott. A pálya kétharmadánál egy kis kitérővel,ami a nagyon meredek abaligeti domb megfutását jelentette. A kerékpározás során a versenyzőknek 3x kellett felmászni-a korábbi triatlonokról már ismert - magyarhertelendi dombokra.A teljes pálya a forgalom elől lezárásra került. A bolyozás nem volt engedélyezett,bár itt még az se lett volna egyszerű. A második futás két körös volt,mindegyik körben két rövidebb emelkedővel.

A 64 egyéni és váltó versenyző Péter Attila rajtjelére vágott neki a távnak. Meglepően sokan voltak, akik a nagyatádi Ironman után már két héttel újra rajthoz álltak. Már az első futás nehéz pályája széthúzta a mezőnyt. Meglepetésre a bajai Várbiró Attila közel 1,5 perc előnnyel ért a depóba a taktikus Major Józsi előtt.Őket követte Varga szilárd,Balogh Lőrinc,Csányi Róbert és Nagy Gergő. A hölgyeknél Bátai Réka,Lauf Kinga és Harsányi Zsuzsa volt a sorrend.A nagy esélyes Harsányi ekkor több mint 2 perccel volt lemaradva Bátaitól.

A szelektiv kerékpáros pálya azonban átrendezte a sorrendeket. Major Joe a második körben vette át a vezetést ugyanúgy, mint Harsányi Zsuzsi. Ironman bajnokaink 6 ill. 9 perccel voltak jobbak a bicaj során a következő legjobb bicajoshoz képest is. Ezzel megalapozták végső győzelmüket,hiszen a második futás során az élmezőny sorrendeje már nem nagyon változott.

A férfiaknál Majort Várbiró és Balogh követte,majd nagy meglepetésre a kerékpározás alatt feltámadó Bottyán Tibi ért célba-aki megverte az esélyesebb Ács Petit és Nagy Gergőt is. A hölgyeknél Harsányi dokit a pécsi Bátai Réka és a győri Lauf Kinga követte. A legidősebb induló Szűts Miki bácsi volt Nagyatádról.

A váltóknál a Pécsi Futóklub váltója ért be elsőként.

A zajló verseny alatt Péter Attila rendezésében a helyi gyerkőcök futóversenyen vehettek részt a versenyközpontban.
A sportolókat a célban PepsiCola,Gatorade,ananász-chips,keksz és egy adag gulyás várta. Minden célbaérkező a verseny emblémájával hímzett polót vehetett át.

A pontosan kezdődő dijátadás során közel 500ezer forint értékü pénz és tárgynyeremény került átadásra a szponzorok és a szervezők jóvoltából.Az abszolút eredmények mellet korcsoportos 5 évenkénti bontásban is eredményt hirdettek. A sorsolás fődija egy mtb kerékpár volt,amit egy egri versenyző-aki vonattal! érkezett- nyert meg.

Jövőre folytatás következik!

A X2S TEAM-et Márkus Emese képviselte, aki a női mezőnyben a 4. helyet szerezte meg. Gratulálunk!