Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 19.
... - terepduatlon, szeptember 3.

Ultratriatlon: Tamás Zsolt 7.lett Virginiában!

ImageTamás ZsoltMagyar siker született a Virginia államban megrendezett dupla Ironman világkupa futamon: a jelenleg legaktívabb magyar ultratriatlonista, Tamás Zsolt 7. helyet szerzett a rangos versenyen - ami azért is elismerésre méltó eredmény, hiszen nem sokkal ezelőtt egy hasonló versenyt szervezett Bonyhádon.
07 okt. 2008 0 comment

A virginiai verseny érdekessége, hogy a Bonyhádi versenyen elért helyezését mindenki megjavította eggyel. a szlovén és a német versenyző első és második helyen végeztek.

Bonyhádon második (23:09:35) Matej Markovic most nem elégedett meg a második pozicióval 24:03:28 idővel az első helyen végzett a Lake Anna Állami Parkban megrendezett versenyen. Második helyen MARCEL NIKO HEINIG 25:17:30 idővel míg a harmadik az élő legenda Guy Rossi 28:55.06 lett. Tamás Zsolt egyedül indult magyarként a versenyen és a 15 férfi indulóból a 7. helyen ért célba 31:03:30 idővel.

Idézet Tamás weboldaláról: "Zsolt az úszással a 10. helyen végzett, ezt követően szaladt átöltözni, mire én a szükséges holmikkal utolértem már félig át is volt öltözve a kerékpározáshoz. Tervezete szerint 12 óra alatt szeretne végezni a kerékpározással. Úszóruháját kimostam, mivel a tó vize rendkivül halszagú. Összeszedtem mindent és elindultam a frissítőpontra, alíg értem fel már meg is tette az első körét.

18 perces köröket tudott átlagban kerékpáron menni, egészen a 28. körig. Ekkor már beesteledett és a naplemente után szinte percenként esett 1 fokot a hőmérséklet. Nagyon nagyon fázott, így felvette legmegelebb kerékpáros felszerelését.

A 31. körbe kiállásra kényszerült, mivel rendkívül erős derékfájdalmat érzett. Guy Rossi csapatának gyógyterapeutája a segítségére volt és el tudta maszírozni az izomgörcsöt ami jelentkezett. Ez hatalmas segitség volt, mivel újból sikerült 22 perces körökre visszaállni.

A frissitők nagyon kihültek, ami nem is csoda, hiszen 4 fok volt a párás nyírkos levegő. Melegvíz és mikrohullámú nélkül nem tudtam neki melegiteni az ételeket, ami nagy gondot jelentett. " Image