×

Megjegyzés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gal/szlovaktelitriatlon09

Szlovák téli triatlon bajnokság - Dósa Eszter és Szász Viktor beszámolója

A 2. szám - MTBA Téli Triatlon 2009-évi Szlovák Bajnokságán vettünk részt ma Látky Pasilvá-n január24-én Egy nagyon komoly szervezésű verseny volt, semmi sallang, minden a tökéletes lebonyolításra lett kihegyezve. A versenyt mi Eszterrel tettük nemzetközivé ( ugyan ki másnak jutna eszébe elindulni a szlovák bajnokságon ). A verseny egyben főpróbája is volt a 2 hét múlva esedékes téli triatlon EB-nek, emiatt is fontos volt minden apró részlet.
29 jan. 2009 0 comment

A Versenyen "mindössze" 39-en vettünk részt, de a mezőny nem volt akármilyen, a kerékpárosoknak talán ismerősen cseng pl.: Matej Jurco neve , de számos triatlonos és sífutó is tiszteletét tette északi szomszédunk versenyzői közül. Sajnos a pályát a héten beköszönő melegfront miatt le kellett rövidíteni, de ennek ellenére, minden versenyszám havas területen haladt. Nagyon ötletes volt a pályakijelölés , amelyhez nem használtak semmi merterséges anyagot. Fenyőgallyakkal és száraz fenyőágakkal jelölték , zárták le az elágazásokat olyan jól, hogy minden szám pályájára elegendő volt 2 versenybíró/pályabiztosító akik szépen rajtszám szerint regisztrálták az elhaladó versenyzőket( a rajtszám a sífutóversenyekről ismert "mellkastrikó" volt).

Mindez persze csak a pályarövidítések elkerülése érdekében történt, hiszen az időmérés Chippes volt. Elég egyedi módon , a versenyzők mindkét lábára chippet rögzítettek, amely leginkább a championchip aktív chipjére hasonlított.. Persze a kézi eredményrögzítés is ment, mert mint tudjuk az legtöbb esetben biztosabb mint az elektronikus. A lerövidített pályaszakaszok miatt jelentősen megemelkedtek a körszámok, így a futásból 4 a montiból 10! a sífutásból 6 kört kellet teljesíteni, ennek ellenére a szervezők mindíg tudták az adott szám hátralévő körszámát és ezt be is mondták a versenyzőknek. Mindezek tetejébe , még a speaker is végig képben volt , mindenkinek név szerint szurkolt, nekünk magyaroknak pedig magyarul ,amit az idő előrehaladtával átvett tőle minden pálya szélén álló ember. A verseny nem volt könnyű, a futópálya egyhe emelkedése a fogós hóval a bemelegítés volt a bringa sár és hólétengerére, alaposan átáztunk az biztos, muszáj volt nyomni a nagy áttételt, hogy ne fázz, majd jött a sífutás ami egy még mindíg kiváló minőségű bár nedves havon történt, mindössze mi ketten próbálkoztunk a klasszikus stílussal ( a pikkelyes léceinkel mást nem is nagyon lehet) a többiek (valószínűleg jól levaxolt) léceikkel könnyedén hagytak ott a sík és a lejtős részeken, de az emelkedőkön partiban voltunk.

Eszter a bringa végéig körelőnyre tett szert a női mezőnnyel szemben , amit mindkét ellenfele ledolgozott a sífutáson , azonban mégsem alakult ki közöttük akkora különbség mint vártam, mondhatjuk : szoros verseny volt. A fiúknál hatalmas volt a tempó, az első 3 nak alig több mint egy órá 20 percre volt szüksége a verseny teljesítéséhez és Bár a kerékpár után Jurco még vezetett a téli triatlon világkupákat is megjárt Jan Holiga a sífutáson nem kegyelmezett, kíváncsi vagyok mit fognak mutatni a srácok az EB-n. Nagyon régen éreztem magam versenyen ennyire jól, persze ez az átlagos versenytempómnál jóval alacsonyabb intenzitásnak is köszönhető, de elsősorban a hangulatnak és annak a profizmusnak, amit szervezők nézők, egyáltalán mindenki tanusított. Itt tényleg a verseny maga volt a fontos és maradt szurkoló a győztes után másfél órával beérkező utolsó befutónak is.

A beérkezés után aztán mindenki átvonult a Kerametal Panzióba ahol Tészta Party várt mindenkit, melynek végén az eredményhirdetés is lezajlott. Külön meglepetés volt számunkra, hogy Esztert mégis dobogóra szólították, hiszen, ha a bajnokságban nem is értékelhető az abszolút versenyben 3.lett. Mit mondhatnék, egyre nagyobb kedvem van a Szlovák versenyeken részt venni, ugyan ez volt a bajnokság, de még 2 téli triatlon kupafutam hátra van. Javaslom mindenkinek aki teheti.