Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 12.
Pilisszentiván - terepduatlon, szeptember 3.

Ausztrál Ironman győzelem - magyar kudarcok

Trópusi versenyTavaly Japánban Luke McKenzie rajt-cél győzelmet aratott, most Langkawiban azonban társat kapott. A címvédő Bryan Rhodes társaságában kellett versenyeznie, így korántsem volt felhőtlen a 8 órás menet az auszinak. Sajnos magyar indulóink számára nem végződött jól a maláj kaland.
01 márc. 2009 0 comment

A férfiaknál az úszás a legjobban Rhodesnak sikerült, 50 percen belül teljesítette a 3800 méteres távot. Ezután a kerékpáron jó tempót diktálva (39,8 km/h) haladt, így senki nem tudta megelőzni őt. A második helyre kerékpározta föl magát McKenzie. A vezető párost egy ideig a brazil Colucci tudta csak tartani, de a táv kétharmadánál ő is leszakadt. A futáson már egyértelmű volt, hogy melyik két versenyző között dől el az idei első IM cím. Végül 6 perccel jobb összidőt produkálva McKenzie nyert.

"Teljes extázisban vagyok!" - mondta McKenzie a célban. "Nagyon jól ment ma a versenyzés, Rhodesra figyelnem kellett a végén, nem tudtam, hogy tényleg fárad, vagy csak taktikázik..."

A negyedik helyen a kétszeres olimpikon Hiroyuki Nishiuci érkezett meg, mögötte az ötödik az egyes rajtszámmal rajtoló Petr Vabrusek lett.

Luke a célben

A nőknél Belinda Granger tudott diadalmaskodni. Egy lazább 54 perces úszást követően a 12. helyről az elsőre kapszkodott fel a 4 óra 48 perces kerékpározásának köszönhetően. A második váltáshoz 20 perces előnnyel érkezett. Az előzetesen esélyesnek tartott Csomor Erika 30 perccel később érkezett meg a depoba, a 2007-es malájziai bajnok, Nicole Leder pedig több mint fél órát kapott a bringa végéig Grangertől.

Az erős második szám akár a végzetét is jelenthette volna, de az ausztrál kitartott a futás alatt és, 9:21 perces idővel elsőként lépte át a célvonalat a nők közül. A 3:17-es maratonnal Leder felzárkózott, menet közben elhagyva Csomor Erát, aki közben feladni kényszerült a versenyt. A szintén női profi mezőnyben versenyző Harsányi Zsuzsanna is feladta a küzdelmeket.

" Ez a verseny nem a legjobb úszóról vagy a legjobb bringásról szól. Itt az nyer aki a legkeményebb. Jól ment az úszás, a kerékpár pedig még jobban. A futáson az elején aggódtam egy kicsit, de az első 30 kilométer könnyen ment. Az utolsó 12-re már az sem számított volna ha 50 perc az előnyöm, ugyanúgy nehéz lett volna." - mondta a győztes a célban. "Justin és én egymás melett úsztunk. Be kellett csuknom a szemem közben, mert egymás felé vettük a levegőt és folymatosan szemtől szemben úsztunk. Alig tudtam megállni, hogy ne nevessek."

Fotó: Ironmanlive

A "X2S nyugati szárnya" mindig is hírhedt volt a különleges versenyekről. Ezt is az volt, nézzétek meg a videót is! https://t.co/mOIBsiR7aP