Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 12.
Pilisszentiván - terepduatlon, szeptember 3.

Ironman China - Major József a dobogón

Major Józsi lendületbenMajor József négyszeres ironman magyar bajnok, az Arizona Ironman győztese bronzérmes lett a Kína Ironman-en. A verseny előtti időszakban Fortuna nem volt kegyes a győri versenyzőhöz, ugyanis a versenycucca nem érkezett meg a helyszínre. A triatlon sportág legfőbb kelléke pedig a kerékpár. Szponzora segítségével mégis rajthoz tudott állni és hosszas küzdelem után, a profik között a harmadik helyen végzett.
20 ápr. 2009 0 comment

Nyerni jöttem Kínába, de a körülmények közbeszóltak, így nagyon boldog vagyok, hogy sikerült felállnom a dobogóra. Köszönöm a szponzoraimnak, hogy mindig mellettem állnak és segítenek a sikereim elérésében - nyilatkozta Major a verseny után.

A győzelmet Rasmus Henning, kétszeres olimpikon szerezte meg, a második helyre Patrick Wallimann futott fel. A nőknél Paul Charlotte diadalmaskodott - az abszolút legjobb időt futotta -, második Niederfriniger Edith, harmadik Tereza Macel lett. Ahogy azt az előrejelzésekben megjósolták, a nap folyamán a hőség és a magas páratartalom volt a résztvevők legnagyobb ellenfele. Volt, hogy a hőmérő higanyszála 45 C fokig kúszott, de azért csak addig, mert az volt a kimutatható maximum. A profi indulók egyharmada feladni kényszerült a versenyt.

Major József blogjából:

"A verseny reggelén 3 óra 15 perckor pattantam ki az ágyból és irány az étterem, ahol a versenyzők miatt korán nyitottak. Bár nem volt tolongás ebben a korai órában, azért elég sokan gondolták úgy, hogy időben kell reggelizni. Csak éppen annyit ettem amennyi jólesett, még egyszer átgondoltam, hogy mindent bepakoltam-e és az első busszal bementem a versenyközpontba, ami a hoteltől 8 km-re volt. Mivel minden előzetes tervem, amit a frissítéssel kapcsolatban kigondoltam és gyakoroltam, a kerékpárcsere miatt felborult, így a régi módszerekkel kellett mindent felragasztanom a bringára. Pont időben voltam, amikor végeztem a depóban és elmentem egy kis bemelegítő futásra.

A rajt előtt 35 perccel már mindennel végeztem, csak a verseny és úszómez felvétele volt hátra. Mivel vészesen közeledett az a bizonyos időpont, úsztam egy kicsit és beálltam a tömegbe, ami próbálta a legjobb helyet elfoglalni a folyó partján. Mivel az amatőrök és mi együtt indultunk (azzal a különbséggel, hogy mi nem használhattunk neoprént), volt egy kis tolakodás, de a profik a lehető legjobb helyeket küzdötték ki maguknak.

RAJT!!!! Elég halk volt a jelzés, de mivel mindenki elindult én is berohantam a vízbe és egy jó bolyt sikerült elcsípnem. Ezt azonban nem sokáig élvezhettem, mivel egyre beljebb úsztunk a folyó közepe felé, a sodrás teljesen szétrázta a sort és mindenki a legközelebbi bolyához való eljutásért küzdött. Szép látvány lehettet ez felülről nézve! Jó ritmusban haladtam és mindig volt egy-két ember, amit szemmel követtem. Biztató volt, hogy az első körből Vabrousekkel jöttem ki, de a folyóval való küzdelemben sikerült elhagynom a második körben. Az első kör végén a kijövetelnél kisebb sziklák voltak a víz alatt, amik nekem enyhébben, de sokaknak nagyon durván szétvagdosták a lábukat.

45 fok árnyékban

Az úszás teljesítése után bő kilenc perc volt a hátrányom az elejéhez és a lehető leggyorsabb depózás után (a cipő, amit tudtam szerezni itt kint másfél nappal a verseny előtt, egy három tépőzáras országúti cipő, amit a biztonság kedvéért még a sátorban felvettem) felpattantam a körülbelül 30 percet tesztelt Argon 18–ra. Sajnos a polár órám nem mért, kilométer órám pedig nem volt, így nem nagyon tudtam kontrollálni a tempót, de azt láttam, hogy rövid időn belül utolértem sok ellenfelemet, akik meg sem próbáltak eljönni velem. Abból azért éreztem, hogy a tempóval nincs probléma, hogy az 54/11-et elég sűrűn használtam, pedig a domborzat és a szél sem volt kedvező.

Megérdemelt dobogós hely!

Utólag láttam az időket , 40 másodperccel gyorsabb volt az első 44 km-em, mint a féltávon versenyző Chris McCormack-é. Ekkor már csak kilenc perc volt a hátrányom és a második helyen haladtam. Még nem volt különösebb probléma, 60-70 kilométer után azonban egyre több akadt. Fájt a derekam, a térdem, nem volt tökéletes a cipő, tehát kiütközött az, hogy körülbelül 15 km-t tekertem ezzel a bringával a versenyt megelőző napon. A magas peremes első kerekemet kicsit lökdöste a szél, a frissítőknél nullára kellett fékezni, hogy egy kis vizet tudjak felvenni, amit félliteres üvegben adtak (vagy kupak nélkül, vagy rátekert rendes kupakkal), így elég sokat szenvedtem a frissítéssel és egyre melegebb lett."
Eredmények
Férfiak

1. Rasmus Henning 08:53:20
2. Patrick Wallimann 9:22:46
3. Mike Schifferle 9:28:49 (36 éves Age Group versenyző)