Bánk - tereptriatlon, június 17.
Eger - tereptriatlon, augusztus 19.
... - terepduatlon, szeptember 3.

Triatlon világkupa Mexicóban - Kovács Zsófi 11.

Triatlon, világkupa, ITU,  Mexicó, Kovács Zsófi, kerékpár, úszás, futásA hétvégén megrendezett mexikói világkupa versenyen 2 magyar induló volt, Kovács Zsófi és Tóth Zsófi. A neves versenyzőket felvonultató mezőnyben Kovács Zsófi a 11., Tóth Zsófi a 25. helyen végzet. A női verseny győztese Ai Ueda volt, aki már tavaly is diadalmaskodott Huatulco-ban, így számára már ismerős volt ez az érzés.
13 okt. 2010 0 comment

Akinek újdonságot jelenthetett a dobogó, az a hollandok fiatal versenyzője, Rachel Klamer volt, akinek ez volt élete első világkupa futama, és máris bronzéremmel debütálhatott. Közéjük a svájci Nicola Spirig „furakodott be", akinek idén ez volt az ötödik dobogós helyezése.

„Imádom Huatulcot! Úgy gondolom, hogy a pozitív hozzáállásom volt a győzelem kulcsa. Nagyon boldog vagyok!" – nyilatkozta Ueda a verseny után.

Az friss világbajnok, Javier Gomez stílszerűen egy győztes világkupa futammal zárta az idei szezonját. Svájc második ezüstérmét Ruedi Wild szállította, míg a harmadik helyre a tavalyi győztes amerikai, Matt Chrabott futott be.

Javier Gomez:

„ A hőség igazán megnehezítette a versenyt, de én végig jó erőben éreztem magam. Amikor utolértem az előttem haladókat, lassítottam, és végig mögöttük maradtam. A végén ismét ritmust váltottam, és „kierőszakoltam" magamból a győzelmet."

Kovács Zsófi nyilatkozata:

„Nagyon kemény, nehéz verseny volt. Az úszás a vártnál nehezebb volt, elég nagy verekedésbe csöppentem, aminek az lett a következménye, hogy 3 kisebb csoport el tudott úszni. Ennek következtében a kerékpárra egy 10-es boly állt össze, amit egy több, mint 20 fős csapat üldözött, ebben voltam én is. 2 perces hátrányt szedtünk így össze a kerékpár végére. A futásnál kiderült, hogy miért reggel 8-kor volt a rajt, mert ekkorra már iszonyatos hőség nehezítette a dolgunkat. A futás viszont nagyon jól sikerült, itt az üldöző bolyból majdnem mindenkit sikerült megelőznöm és a végén egy nagy hajrával további két embert lefutva futottam be a célba. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, hiszen nehéz mezőny volt, több olyan embert is sikerült megelőznöm, akik Tiszaújvárosban előttem végeztek, például az ott győztes Sapunova is mögöttem ért célba.

A huatulco-i eredményemmel sikerült az olimpiai kvalifikációhoz szükséges pontjaimat jelentősen gyarapítani."

Lehmann Tibor:

„ Zsófival még nem sikerült beszéltem a verseny óta, de az idejéből látszik, hogy idény végi formát mutatott. Most következik számára a jól megérdemelt pihenés."

Fantasztikus magyar triatlon siker! És az utóbbi időben egyre több ilyenről lehet hallani, olvasni! Jövő héten... https://t.co/R8jCShXLqr
Na,... azért ezt tényleg apai büszkeséggel mondhatom: Timon Tóth tényleg nagyon kitett magáért és nagyszerű... https://t.co/QGHmm2FUT0