2018. február 22. Csütörtök  Ma Gerzson és Zétény napja van.

Ultrafutó évadnyitó

Még az érem is összejöhet a 24 órás Eb-n

Sikerre éhes magyar csapattal vágnak neki az ultrafutók a májusi 24 órás Európa-bajnokságnak – hangzott el az extrém- és hosszútávfutók velencei évadnyitóján.

kedd, 20 február 2018

Magyar sikerek a Spartan Race Valcianska Dolina, 2018 évi futamán

A nagyon várt Spartan Race Sprint Valcianska versenyen óriási magyar delegáció állt rajthoz, több mint 500 fő a versenyt befejező 2500 induló közül. Az eredmények alapján is sikeres versenyt zártak a magyarok, nagyon sok magyar állt a dobogón. Az tavalyi év legeredményesebb magyar OCR versenyzője Tóth Ádám az abszolút 6. helyen ért célba, bár 2 akadályt is elhibázott.

vasárnap, 11 február 2018

Orosz fölény a téli triatlon világbajnokságon, Andreev és Surikova győzelme

Romániában rendezték meg a 2018-as téli triatlon-világbajnokságot. A Cheile Grădiştei-i sportbázison lezajlott hétvégi viadalon a versenyzőkre 8 km terepfutás, 14 km terepkerékpározás és 12 km sífutás várt.

kedd, 30 január 2018

Csuta Dorottya győzött a skót mezeifutó bajnokságon

Magyar győzelem született január 20-án a skóciai Broxburn mezei futó versenyén, ahol Csuta Dorottya magabiztosan ért elsőként célba. Mivel ez a verseny a skót bajnokság futama volt, Dorottya versenyen kívül indulhatott, hiszen nem tagja egy skót egyesületnek sem.

vasárnap, 21 január 2018

Tóth Ádám egy Spartan győzelemmel kezdte az évet Liberecben

Az első 2018 évi Spartan futamon - Liberec Winter Sprint - szenzációs magyar győzelem született - Tóth Ádám 2 perccel előbb ért célba, mint a második helyezett cseh Josef Havlicek.

szombat, 20 január 2018

Magyar Terepakadályfutó Szövetség – TeFutSz sajtótájékoztató

A Magyar Terepakadályfutó Szövetség 2017-ben alakult, idén már széles körben és teljes szakmai háttérrel dolgozik a sportág magyar sportolóinak és sporteseményeinek az összefogásán, és a kapcsolatok kiépítésén a nemzetközi szervezetekkel, versenyekkel.

A sajtótájékoztatón a Szövetség tagjai beszámoltak a TeFutSz történetéről és terveiről.

csütörtök, 18 január 2018

Benkó Barbara 2018-ban a Ghost csapattal folytatja a kerékpár versenyzést

Benkó Barbara évek óta a magyar MTB sport kiemelkedő versenyzője, rendszeresen hírt adtunk róla a terepsport.hu oldalon (korábbi cikkeink). 2018-ban sok minden másképpen lesz, mint eddig volt... Erről kérdeztük.

hétfő, 08 január 2018

Eredményes év után újabb csúcsokra tör a hazai triatlonsport

Erős szezont és sikeres évet tudhat maga mögött a Magyar Triatlon Szövetség (MTSZ), de idén még erősebbre és még sikeresebbre készül. Két jelentős nemzetközi verseny megrendezését is sikerült elnyernie a szövetségnek.

vasárnap, 07 január 2018

Idén is Dél-Afrikában indul az XTERRA tereptriatlon szezon

Idén is februárban indul az XTERRA tereptriatlon szezon a 23-25-i hétvégén, Dél-Afrikában, a már hagyományosnak mondható a sokszínű programmal és a látványos, különleges tereppel.

kedd, 02 január 2018

A négyszeres Tour győztes Chris Froome tagadja, hogy doppingolt volna

Nem sértett szabályt, állítja a négyszeres Tour de France-győztes brit kerékpáros. Chris Froome-ról szerdán derült ki, hogy a Vuelta a Espana körversenyen adott vizeletmintájában túl magas volt a szalbutamol-szint.

csütörtök, 14 december 2017

Az Év sportolója szavazás jelöltjei

Az idén 60. alkalommal szavaznak az év legjobb sportolóira a Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai. A terepsport.hu szerkesztősége örömmel üdvözli a jelöltek között Lubics Szilviát és Boronkay Pétert!

Magyar Terepfutó Válogatott keret versenyzői pályázat

A Magyar Túrasport és Terepfutó Szövetség pályázatot ír ki a Magyar Terepfutó Válogatott keret helyeire. Az International Skyrunning Fedretaion, 2018-ban Skóciában rendezi meg az általa kiírt világbajnokságot.