Kilian Jornet már ereszkedik vissza az Everestről - elérte a csúcsot?

Kilian Jornet még nem tért vissza az alaptáborba Everest északi oldalán, úgy tűnik ez a csúcshódítás bizonyult számára eddig a legsúlyosabb ultramaratonnak. Hétfőn reggel egy sherpa 7900 m-en látta. Valószínű, hogy a spanyol ultrafutó megállt, hogy pihenjen egy korábbi expedíció sátrában.

2017. május 22., hétfő

Két világbajnok között szerzett tereptriatlon ezüstrémet Poór Brigitta Spanyolországban

A tereptriatlon világkupa sorozat legutolsó futamát Spanyolországban rendezték, ahol a soproni születésű, Győrben élő Poór Brigitta két világbajnok között szoros csatában szerezte meg az ezüstérmet.

2017. május 14., vasárnap

TeReptér Kupa 2017, terepfutás a Hármashatárhegy oldalában

Családi terepfutó nap a Hármashatárhegy oldalában, a Hidegkúti (volt)reptéren.

Időpont: 2017. május 13. szombat

HÁRMAS HATÁR HEGYI (HIDEGKÚTI) REPTÉR

2017. május 12., péntek

Modellvitorlázó VB - Csóka László ezüstérmes, Qunxing Gong a világbajnok

Az egyetemes magyar rádió-távirányítású modellvitorlázás történetének legjobb eredményét érte el az orfűi vb-n ifj. Csóka László, aki a TenRater osztály világbajnokságának második helyén végzett.

2017. május 08., hétfő

Poór ezüstérmes a görög tereptriatlon világkupán

Az XTERRA tereptriatlon világkupa sorozat hétről hétre új állomáson teszi próbára a versenyzőket. Múlt héten a magyar tereptriatlon bajnok Poór Brigitta Cipruson első lett, most a görög futamon az ezüstérmet szerezte meg.

2017. április 30., vasárnap

Running Warriors 2017 akadályfutás pályainformációk

A Running Warriors ötödik versenyén több különlegesség is várja a kalandkeresőket - egy extra nehéz 8+ km hosszútáv, 4+ km éjszakai futam valamint az első alkalommal megrendezésre kerülő 12 órás egyéni és váltóverseny. Ha keresed a kihívásokat, akkor ez a Te versenyed!

2017. április 26., szerda

Cipruson extrém körülmények között győzött Poór Brigitta a tereptriatlon világkupán

A hétvégi tereptriatlon világkupán a viharos idő miatt az úszást futásra cserélték a szervezők, a magyar bajnok Poór Brigitta így is a legjobbnak bizonyult.

2017. április 24., hétfő

Weiss és Wasle győzött az első XTERRA Danao tereptriatlon futamon

A Fülöp-szigeteken az XTERRA tereptriatlon sorozat sokak szerint legszebb versenyeit rendezik meg. Idén szokatlanul nehéz körülményekkel találkoztak a versenyzők, a győztes Bradley Weiss és Carina Wasle is közel egy órával töltöttek többet a pályán, mint általában.

Poór Brigitta tereptriatlon világkupa győztes gondolatai 2017 áprilisában (+videó)

Poór Brigitta idén fantasztikus győzelemmel kezdte Máltán az XTERRA tereptriatlon világkupa sorozatot (a beszámoló itt olvasható). Mivel Briginek nagyon sűrű lesz az idei szezon, még az elején beszélgettünk vele, az idei terveiről és a távolabbi jövőről. És néhány emlék is felmerült...

2017. április 19., szerda

Erős székely csapat a Magyar körversenyen

A csíkszeredai Tusnád csapata 2009-ben alakult, tavaly szerepelt először a Tour de Hongrie versenyén, s bár soraiban spanyol, argentin és román kerekes is tekert a mezőnyben, a magyar szurkolók úgy szorítottak nekik, mint a hazai csapatoknak. A Tusnád-DRAG 2017-ben visszatér!

Mégis lesz tereptriatlon OB Bánkon júniusban

Az összefogásnak és a sport iránti szeretetnek hála, idén mégis lesz tereptriatlon Országos bajnokság Bánkon, júniusban! A csodálatos helyszínen ismét a Bánki-tóban lesz az úszás, az eddigiekhez képest rövidebb, dinamikusabb terepkerékpár és terepfutó pályával a környező erdőkben.

2017. április 12., szerda

Megbukott doppinggal a riói olimpia maratonbajnoka

Megbukott egy versenyen kívüli doppingteszten a női maratonfutás riói olimpiai bajnoka, a kenyai Jemima Sumgongnál EPO-t mutattak ki. A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) is megerősítette a pozitív esetet.