2024. április 19. Péntek  Ma Emma napja van.

Dolomites Skyrace, Kilian Jornet és Laura Orgue győzelmével (+videó)

A Dolomites Skyrace verseny igazi különlegesség, a 22 km hosszú pálya első szakasza 10 km 1450 m-ről fel 3150 m-re, majd 12 km vissza 1450 m-re vezet. Kilian Jornet (SALOMON) 2:03:50-es idővel nyerte a versenyt, alig 3 percere saját pályacsúcsától.

Kilian alig 3 hete nyerte meg a Skyrunning kombinált bajnoki címét, múlt hétvégén a kőkemény "Hardrock 100" terepfutó versenyen állított be pályacsúcsot, két nappal korábban pedig egy terepmaraton Világkupa futamon lett 7. Sokak szerint tartalékolt a Skyrace versenyre...

21 júl. 2014 Hozzászólás: Hozzászólás

A Salomon versenyzője Laura Orgué női pályarekordot állított be 2:26:17-es idővel. Emelie Forsberg 1 perc 23 másodperccel mögötte ért célba bár 10 km-nél (a csúcsnál) még 7 perc volt a különbség közöttük.

74 18 DEWALLE Christel 4 74 - TEAM ADIDAS 2:35:53 0:09:36 FRA
77 78 KOZIELSKA Magdalena Anna 5 77 - POLISH CROSS COUNTRY PZN 2:36:23 0:10:06 POL

A magyar futók közül Pál Gábor a 514., bakor Krisztina a 690. helyén érkezett célba a 800 induló között.

A videó 3. percétől elkéspesztő felvételekt láthatunk arról, hol tart ma a terepfutás!