2017. szeptember 20. Szerda  Ma Friderika napja van.

Ryan Sandes nyerte a Western States 100 miles ultra terepfutó versenyt (+videó) Kiemelt

• Állapot: Aktuális

A magyar Wermescher Ildikó 8. a női mezőnyben!

A dél-afrikai Ryan Sandes okosan taktikázva nyerte a legendás "Western States 100 miles" ultra terepfutó versenyt. A Salomon és a Red Bull versenyzője nem döntötte meg a saját útvonal csúcsát, de az idei verseny a szokásosnál is nehezebb körülmények között zajlott.

Ryan Sandes előzés közben a Western States 100 ultra terepfutó versenyen Ryan Sandes előzés közben a Western States 100 ultra terepfutó versenyen Foto: WS100

Az ultrafutó Ryan Sandes óvatosan kezdte a versenyt a kora reggeli rajtnál, de megérte a taktikázás, hiszen az első dél-afrikai terepfutó lett, aki megnyerte a rangos Western States 100 mérföldes versenyt Kaliforniában.

Sandes több alkalommal indult a versenyen, állt már dobogón is 2012-ben a többszörös győztes Timothy Olson mögött, sőt ő a harmadik leggyorsabb teljesítő (pontosabban övé a negyedik legjobb idő, de Rob Krar két idővel is szerepel a 2. és a 3. helyen).

A 35 éves Fokvárosi sportoló a 161 km-es verseny féltávjánál még közel egy óra alatt hátrányban volt a korai vezető Jim Walmsley-hez képest. Sandes kiváló "endurance athlete" sok szakvélemény szerint, itt ezt be is bizonyította.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

Walmsleynek a hatalmas hőség túl nagy erőpróba volt, a verseny második felében díj szétesett, Sandes 30 kilométer alatt ledolgozta az egy óra hátrányt (!), majd fokozatosan el is távolodott az amerikai vetélytársától.

Az amerikai Alex Nichols megpróbálta megtámadni a dél-afrikai futót, de Ryan Sandes rutinosan tempót váltogatva - ez az ő egyik erőssége - leszakította. Fokozatosan egyre világosabbá vált, hogy a győzelmet nem lehet elvenni tőle, a célba 16:19:37 idő alatt ért (ez több mint egy órával rosszabb a legjobb idejénél, amikor ezüstérmes lett 2012-ben).

Alex Nichols több mint 28 perccel később ért célba másodikként 16:48:23 idővel.

A női versenyt Cat Bradley nyerte 19:30:31 idővel. Magyar vonatkozású hír, hogy a 8. helyen a magyar Wermescher Ildikó ért célba 21:50:32 idő alatt.

Utoljára frissítve: vasárnap, 25 június 2017 21:25