2024. április 25. Csütörtök  Ma Márk, Márkó és Márkus napja van.

Családi győzelem az új-zélandi extrém tereptriatlon versenyen – Allen és Slack idén veretlen Ázsiában

Az asuzhtrál Ben Allen és a brit Jacqui Slack nyerték az XTERRA extrém tereptriatlon új-zélandi futamát. A két versenyző civilben jegyespár, így győzelmük egyben családi ünnep is volt.

új-zéland, extrém, tereptriatlon, Allen, Slack, MTB, terepfutás

Új-Zéland és Ausztrália amúgy is erős triatlon mezőnyének több tagja is ringbe szállt a bajnoki címért, de Allen és Slack idén még nem vesztett versenyt Ázsiában – most sem történt másként a több helyen is csak kivételesen nehezen járható sziklás és erdei terepen.

18 ápr. 2012 Hozzászólás: Hozzászólás

Az úszás után természetesen az országúti triatlon mezőny legjobbjai még Allen előtt kezdték a kerékpározást, Graham O'Grady vezetésével, aki közel 1 perce előnnyel lépett partra. A Redwood Forest csodálatos fenyői és sziklaképződményei között vezető technikás szakaszok azonban átrendezték a mezőnyt, Allen ekkor az élre is állt. Komoly kihívást jelentett a sorozatba nemrégen feltűnt fiatal cseh versenyző Jan Francke, aki fantasztikus kerékpárkezelésével kitűnt a mezőnyből.

A futáson Allen nem engedte közel a vetélytársakat, nagyon erős a terepen, kifejezetten az ugrálós, mászós, akadályokkal nehezített pályák a kedvencei – ebből pedig itt volt bőven. O'Grady óriási tempóban futott, az 5. helyről a másodikra ért fel a 11 km távon.

A versenyen többen is szenvedtek kisebb-nagyobb sérüléseket, még a végül harmadik helyen befutó profi triatlonista Scott Thorne Hamilton is hatalmasat esett, de baj nélkül folytatta a küzdelmet.

Allen így nyilatkozott a verseny végén: „Feszült és ideges volt a célig, mert tudtam, hogy Graham fantasztikus futó és nem voltam benne biztos, hogy mennyivel mögöttem kezdi a futást. Fantasztikus verseny, a közönség és a programok erőt adnak mindenkinek – tavaly 4. voltam, de nagyon készültem ide fizikailag és lelkileg is, mert szerintem a világ egyik legszebb pályája!"

A női mezőnyben Slack számára kellemesebb volt a küzdelem, hiszen már az úszáson az élre állt, a kerékpáron nem volt ellenfele. Egyedül a futásban lehetett volna megszorítani a triatlonistáknak, de addigra már akkor volt az előnye, hogy senki nem ért a nyomába, így 5 perc előnnyel szakította át a célszalagot.

„Mivel nem ismertem a versenyzők mindegyikét, erősen kezdtem, hogy teszteljem őket. Az úszás emiatt nagyon kemény volt, de mikor láttam, hogy a terepet és a sziklákat nem bírják, megnyugodtam. Azért nem mentem lassabban, csak nem idegeskedtem." - mondta Slack mosolyogva a célban.

{jb_chat}A 10. alkalommal megrendezett versenyen nemcsak a tereptriatlon, hanem a terepfutás és a terepkerékpár szerelmesei is találtam programot, több távon és nehézségben – az 2000 induló teljesen kitöltötte a környék idegenforgalmi kapacitását. A verseny már tavaly elnyerte a „Legaktívabb outdoor esemény" címet, de az idei induló létszámmal ezt meg is tartja. A szervezők szerint még ennél is nagyobb lehetőségeket rejt a tereptriatlon...{/jb_chat}

{jb_redbox}A magyar versenyekről bővebben: TEREPTRIATLON{/jb_redbox}