Poór Brigitta duplázott a tereptriatlon világkupán, ezúttal Cipruson győzött (+videó) Kiemelt

• Állapot: Aktuális

A ciprusi világkupafutamon Poór Brigitta újabb sikert ért el – a győzelme azt is jelenti, hogy maga mögé utasította a chilei Barbara Riverost, aki a sportág jelenleg 2. helyen jegyzett versenyzője!

Poór Brigitta a célban, élete egyik legnagyobb győzelmével Poór Brigitta a célban, élete egyik legnagyobb győzelmével Foto: XTERRA

A múlt heti máltai győzelem után Poór, a Megathlon SE és a Merida Maraton CST versenyzője hamar regenerálódott, sérüléseiből – hiszen tereptriatlonban azok szinte kötelezőek – gyorsan felépült, így motiváltan és jó erőben állt a rajtvonalhoz. Az úszásnál még nehezebb volt a helyzete, egy kis triatlonos vízi birkózást követően meg kellett állni a felszerelését megigazítani, így 1:45 perc hátránnyal lépett a partra. De ismét neki kedvezett a terepkerékpáros pálya, a hosszú, meredek és sziklás pályán 18 km után már az élen állt.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

A taktika egyszerű volt: ilyen ellen erős ellenfelek esetében az első körben mindent beleadva le kell őket szakítani, lelkileg „megszerezni” a győzelmet, a második körben pedig tartani az előnyt. Ez most Briginek tökéletesen sikerült!

A chilei Barbara Riveros nemcsak tereptriatlonban, hanem országúton is a legjobbak között van, a riói olimpián 5. helyen ért célba, legendásan gyors és szívós futó. Az angol Nicole Walters fiatal triatlonista tehetség, emellett különlegessége, hogy paratriatlon versenyzők „guide”-jaként, már több olimpiai érmet segített megszerezni.

A magyar bajnok 2:45 perc előnnyel indult a sziklás futópályára, a két üldöző közül a chilei lány elképesztő tempóban eredtek utána. Az első futókör végére az előny lecsökkent 1:28-ra, a chilei versenyző még nagyobb erővel indult a második körre – de Brigitta kellő tapasztalattal és önfegyelemmel rendelkezik ahhoz, hogy nem adta ki kezéből a győzelmet, a célba végül 0:56p előnnyel érkezett, életének talán legnehezebb és legnagyobb győzelmét aratva!

Poór Brigitta boldog mosollyal érkezett a célba:

Az 5 km-es fordítónál láttam, hogy Barbara jön fel rám, de tudtam, hogy elég erős vagyok ahhoz, hogy visszaverjem a támadását. Fejben végig nagyon ott voltam a versenyen, a testem pedig követte, amit az elmém diktált. Nagyon meleg volt, a pálya végig nagy figyelmet követelt, de egyre biztosabb vagyok abban, hogy a szélsőséges körülmények között is megállom a helyemet!

XTERRA Ciprus, női eredmények

Pos Name, NAT Time Points Swim Bike Run
1 Brigitta Poor, HUN 3:03:41 75 0:23:45 1:55:08 0:44:49
2 Barbara Riveros, CHL 3:04:37 67 0:22:02 1:59:41 0:42:54
3 Nicole Walters, GBR 3:07:48 61 0:22:27 1:59:21 0:46:00

A férfiaknál a sérüléssel rajthoz álló spanyol Roger Serrano fantasztikusan versenyzett, ismét szoros küzdelemben szerezve meg a győzelmet.

XTERRA Ciprus, férfi eredmények

1 Roger Serrano, ESP 2:41:02 75 0:19:57 1:40:10 0:40:55
2 Maxim Chane, FRA 2:42:33 67 0:19:48 1:41:13 0:41:32
3 Victor Del Corral, ESP 2:44:30 61 0:22:11 1:41:48 0:40:31

XTERRA Cíprus távok: 1500m tengeri úszás, 36 km terepkerékpár (1450m szint), 11km terepfutás (280m szint, hosszú tengerparti, mély homokos szakaszokkal).