JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /home/terepspo/public_html/images/gal/triambla2008
×

Megjegyzés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gal/triambla2008

Tereptriatlon EB, Hollandia - tengeri multisport

Image Rob Barel a bolyban Kettős hazai győzelem a holland Európa-bajnokságon. Ingrid van Lubek és Rob Barel nagy meglepetést okozott a szakmai közönségnek, hiszen a mezőnyben náluk erősebbek is indultak. Mégis a pálya annyira „holland” volt, hogy az itteni edzések komoly előnyt jelentettek számukra.
25 okt. 2008 Hozzászólás: Hozzászólás

Az ETU terepversenyei viszonylag ritkák és kisebbek, mint országúti társaik. Az XTERRA versenyekhez képest pedig rövidebbek és sokkal könnyebbek, elsősorban a triatlonistáknak kedveznek: nem technikás pályák, bolyozós kerékpár, gyors futás. A holland verseny is hasonló volt, bár a ”nem-technikás” jelző ez esetben nem volt igaz: mind a kerékpár, mind a futás pályája sokszor mély homokban vezetett és hiába nem volt szint, nem voltak komoly lejtők és emelkedők, de a talaj sok gondot okozott az amúgy nagyon gyors pályán.

A mezőny: minkét nem futamában erős volt a triatlonista túlsúly (jellemzően az XTERRA versenyeken sokkal specializáltabb a mezőny), de MTB, terepfutó, sífutó TOP sportolók is indultak. A legismertebb név a későbbi győztesé - azonban Rob Barel nem ma ismert versenyző, hanem a triatlon hőskorában (80-90-es évek) volt élversenyző, több világkupa, EB, VB dobogós helye fűződik a nevéhez – idén 52 éves!

Az úszás után semmi esélyt nem látott az élmezőnyben való szerepléshez, de a kerékpáron hatalmas lendülettel dolgozta le a hátrányát (a holland XTERRA versenyek rendszeres győztese az évezred első éveiben – még az XTERRA Európa-bajnok Royce Koortekaast is meg tudta verni a holland tengerparton, hegyekben azonban már nem ért a komolyabb montisok nyomába). Futáson pedig (ami mindig is legendás száma volt – Kropkó Péter is bizonyíthatja) tovább növelte előnyét.

A hölgyeknél eleinte az olimpikonok (pl. Maria Czesnik, Sybille Matter) vezették a mezőnyt, de a homokos MTB hamar elvette a többség erejét. Sybille azonban nem hiába svájci és XTERRA versenyző: mindenkit leszakított, kivéve a holland Ingrid van Lubeket, akinek specialitása a homokos föveny és dűne kerékpározás. Ketten tovább növelték az előnyüket, de a végén a holland hölgy erősített és a futásra már komoly előnnyel indult. Mattert még a szenzációsan kerékpározó Ludy van Der Berg is beérte, de a svájci versenyző nemhiába edződött extrém terepeken, a célban már ő érkezett másodikként. A versenyen természetesen korosztályos eredmények is születtek – a tereptriatlon a kis támogatottság és kevés verseny ellenére is egyre népszerűbb a triatlonisták körében is. (Az XTERRA világbajnokságon ismét sokan indulnak a hagyományos triatlon képviselői közül – a világkupák legjobbjai közül is).