Terepfutás

Sipiczki Csaba a 4. lett a Wilde Wasser terepfutóversenyen

Wilde Wasser: egy csodálatos és családias terepfutóverseny a közeli Ausztriában, ahol idén Sipiczki Csaba (X2S Salomon TEAM) a 4. helyen ért célba. A versenyen több magyar futó is részt vett. Sipivel beszélgettünk a verseny után.
kedd, 10 október 2017

Wermescher Ildikó kimagasló eredménye a világ egyik legkeményebb futóversenyén

Bravúros eredménnyel, a harmadik helyen zárt Wermescher Ildikó, Európa egyik legkeményebb terepfutó versenyén. Az Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB®) elnevezésű versenyt immár 15. alkalommal rendezték meg egy francia kisvárosban, Chamonix-ban.
csütörtök, 07 szeptember 2017

Ryan Sandes nyerte a Western States 100 miles ultra terepfutó versenyt (+videó)

A magyar Wermescher Ildikó 8. a női mezőnyben! A dél-afrikai Ryan Sandes okosan taktikázva nyerte a legendás "Western States 100 miles" ultra terepfutó versenyt. A Salomon és a Red Bull versenyzője nem döntötte meg a saját útvonal csúcsát, de az idei verseny a szokásosnál is nehezebb körülmények között zajlott.
vasárnap, 25 június 2017

TeReptér Kupa 2017, terepfutás a Hármashatárhegy oldalában

Családi terepfutó nap a Hármashatárhegy oldalában, a Hidegkúti (volt)reptéren. Időpont: 2017. május 13. szombat HÁRMAS HATÁR HEGYI (HIDEGKÚTI) REPTÉR
péntek, 12 május 2017

Terepfutás és ultramaraton Vincze Zsófival

Vincze Zsófi ismert és elismert futó, terepfutó - noha nem tartja magát terepfutónak -, emellett blogger, közéleti szereplő. Mi terepfutóként kérdeztük, sok válaszán lepődtünk meg, de aki ismeri annak ez nem szokatlan. Így mesél magáról Zsófi, akinek blogját érdemes olvasni (nemcsak a tartalmáért, hanem a stílusáért is):
szombat, 04 március 2017

Nagy Katalin ismét a férfiakat is megelőzve győzött a floridai mocsárfutáson

A magyar ultrafutás kiemelkedő alakja Nagy Katalin idén javítva tavalyi szenzációs eredményén, a férfiakat is megelőzve győzött az 50 mérföldes »Everglades« ultrafutáson, amelynek az útvonala a floridai mocsárvidéken vezet.
kedd, 21 február 2017

VII. EVERLING Tavaszváró terepfutóverseny, X2S szupersprint

Ismét szupersprint a Naplás-tónál! Gyermekektől-felnőttekig különböző távokkal várjuk a futás/terepfutás szerelmeseit a www.everling.hu és a http://www.csomorsport.hu/atletika és a XVI. Kerületi Önkormányzat és Kovács Péter Polgármester támogatásával.
péntek, 17 február 2017

Terepfutás ősszel, pályacsúcsok a Piros 85 ultramaratonon

Az idei év egyik utolsó nagy terepfutó eseményén, a Piros 85-ön idén a férfi és női mezőnyben is új pályacsúcs született.
hétfő, 31 október 2016

Magyar terepfutó sikerek Lengyelországban, Szécsi Edina ezüst, Sperka Tamás bronzérmes

A Lemkowyna Ultra Trail nemzetközi terepfutóversenyen Lengyelországban különösen nehéz viszonyok között 2 magyar terepfutó is dobogóra állhatott – Sperka Tamás a leghosszabb 150 km-es ultratávon harmadik, Szécsi Edina a 48 km-es maratonon második helyezést értek el.
vasárnap, 23 október 2016

Őrsi Anna megnyerte az Isoma 1000 mérföldes terepfutó versenyt

Július 20-án, szombaton este 21.57-kor, 1681 km megtétele után ért célba Őrsi Anna az Isoma 1000 mérföldes versenyen. Az Isoma 1000 mérföld elnevezésű verseny Csehország nyugati határától indult július 3-án, a cél pedig Szlovákia keleti határánál volt. Elsősorban kerékpárosok vettek részt a versenyen, de voltak, akik tandemmel vagy rollerrel próbálták teljesíteni a távot.
kedd, 26 július 2016

Nagy Katalin ezúttal terepfutásban bizonyított - csúcsot futott az aligátorok között

A 36 éves magyar ultrafutó idei első versenyén mindenkinek tudott meglepetést okozni az Everglades Ultra terepfutó maratonon – az 50 mérföldes (közel 80 km-es) távon nemcsak egyéni csúcsot futott, hanem megdöntötte a verseny pályacsúcsát is úgy, hogy legelsőként érkezett célba. A férfi mezőny előtt is!