Triatlonisták arattak diadalt az első XTERRA futamon

A győztes, Kent HornerAz idei év első hó nélküli XTERRA versenyén Kent Horner és Mari Rabie tettek bizonyságot arról, hogy a tél nem múlt el komoly edzés nélkül. A futamot Dél-Afrikában, egy üdülő falu környékén rendezték a szavannán és a vadonban.

26 jan. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

Horner fantasztikus 2:27:14 mp-es idővel ért célba, amely pályacsúcsot jelent. Igaz ebben a sportban ezt nagyon nehéz mérni, de mégis nagy öröm volt a sportolónak, aki egy 2 héttel ezelőtti féltávú Ironman versenyen szerzett 5. helyét pihente ki.

Nem voltam biztos abban, hogy a testem felkészült a versenyre. Ugyanakkor lélekben annyira erős voltam, hogy minden akadályon átsegített. Nagyszerűen sikerült az úszás, bár arra nem is készültem külön, még a féltáv miatt sem, mégis Dan Hugo előtt értem partot. Ő volt a napom legnagyobb ellenfele, hiszen a technikás MTB pályán sokkal jobb, mint én. Természetesen le is előzött, mire a futást elkezdtem már 2 perc előnye volt. Annyira utol akartam érni, hogy az 5 km-es fordítónál leelőztem. Az eufóriám annyira erős volt, hogy a végén nem is éreztem milyen fáradt vagyok, csak másnap derült ki számomra, milyen kegyetlen nehéz volt a verseny. Természetesen célom a sorozat minél több versenyén részt venni, hiszen az XTERRA egyre izgalmasabb és erősebb lesz.”

A favorit Dan Hugo a második helyen ért célba 3 perccel Horner mögött. Lieuwe Boonstra szerezte meg a bronzérmet. Számára a verseny rémálom volt, több esés, bukás, defekt után mégis felért a dobogóra.

A dél-afrikai olimpikon triatlonista Mari Rabie elérhetetlen volt a többiek számára. Már az úszásnál a férfiakkal lépett partra, majd alig vesztett előnyéből a nála jobb montisokkal szemben. Futásban már szárnyalt, számára az XTERRA győzelem újdonság volt.

Nagyon féltem a MTB pályától, sokat készültem, de ez volt az első komoly megmérettetésem. Állandóan azon izgultam, mikor vétek valami hibát, mikor látom elsuhanni mellettem az ellenfeleket. Szerencsére akkor előnnyel érkeztem az úszás után, hogy legnagyobb ellenfelem Michelle Lombardi hiába bicajozott jobban 5 perccel, mint én, futáson annyival összeszedettebb voltam, hogy nem tudott lépést tartani velem, pedig együtt értünk a depóba. Az eddigi legszebb és legizgalmasabb versenyem volt, ezután minden XTERRA futamon indulok, ahol tudok! ”

Rabie ideje 2:48:56, az ezüstérmes Lombardi 2:52:27, a bronzérmet megszerző Sammy Ferreira 3:07:24 töltöttek a pályán.

kent_horner_mtb_400x270