XTERRA - óriási lendülettel indul a szezon

Április 18 nemzetközi mércével is jelentős dátum volt az extrém terep multisportok világában: szinte az összes kontinensen nagy versenyt rendeztek és itthon is elindult az idei X2S sorozat. Saipan (Ázsia), Rotorua (Új-Zéland), Grabouw (Afrika) és Óbuda adott otthont a terepsportok szerelmeseinek. A legnagyobb csata mind közül a saipani rendezvényen volt - egyrészt mert híres extrém nehéz pályájáról, másrészt mert indult szinte minden világsztár.
22 ápr. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

Az XTERRA Saipan évek óta a legek versenye (a guami futam lassan kezdi beérni), ide azoknak is élmény ellátogatni, akik nem is pályáznak komoly eredményre. Idén talán az eddigi legerősebb mezőny gyűlt össze a szigeten, a 2. világháborús emlékművek és hadszínterek szomszédságában. Nagy kérdés volt, hogy a verseny többszörös győztese a svájci Renate Bucher képes lesz-e visszaverni az utóbbi idők feltartóztathatatlannak tűnő angol olimpikonjának, Julie Dibensnek a támadásait.

Az angol versenyző megint az egyik legjobb időt úszta, a legjobb férfi úszókkal lépett a partra, a technikás kerékpárpályán is nagyon jól tartotta magát, de itt már látszott, hogy a svájci tereptapasztalata óriási előny: kanyarról kanyarra közelítette meg vetélytársát, nyomában az amerikai MTB bajnokság dobogósával, Shonny Vannlandighammal. Renatát nemhiába tartják az egyik legtechnikásabb kerékpárosnak a mezőnyben, nemcsak a pályán volt elemében, de fejben is higgadt tudott maradni és a legjobb futóidővel megszerezte a győzelmet. Az angol sportolót a célban még az amerikai versenyző is megközelítette, de utolérni már nem tudta.

A férfiaknál meglepetés győzelem született: a legesélyesebbnek tartott kanadai Mike Vine nagyszerűen kezdett, de a kerékpáros szakaszon többször bukott (pedig ő sem ma kezdte az XTERRA versenyzést), így az angol Sam Gardner nemcsak utolérte, hanem tetemes előnnyel érkezett a depóba, ahonnan óriási lendülettel indult a futásnak.

"Magamat is megleptem, még életemben nem futottam ilyen jól! Úgy tűnik a pálya különlegessége és extremitása szárnyakat adott - óriási érzés volt ez a dzsungelfutás!" - nyilatkozta az eredményhírdetés után.