TRIStar222 - hosszútávú triatlon verseny Szardínia szigetén

TRIStar222, hosszútávú, triatlon, ironman, Szardínia, extrémKülönleges hosszútávú triatlon versenyt rendeztek Szardínia szigetén: 2 km úszás, 200 km kerékpár és 20 km futás. A szervezők szerint ezek a távok adják vissza a triatlon valódi nehézségeit. A legjobb Ironman versenyzők közül is jónéhányan a rajtvonalhoz álltak, a győzelmet Esben Hovgaard és Diana Rieslerszerezték meg.
08 okt. 2010 Hozzászólás: Hozzászólás

A legnagyobb kérdés a rajt után az volt, hogy a legendás svéd Ironman, Björn Andersson képes lesz-e ezen afura távon is a legjobb formáját hozni. Az úszást elsőként fejezte be 24:20 szenzációs idővel. A második Esben Hovgaard közel 1:40 perccel késöbb lépett a depóba. A kerékpáros pálya elején Andersson tovább növelte előnyét az üldözőkkel szemben. A dombokon azonban kezdetét vette az igazi macska-egér játék: néha közelebb kerültek, néha lemaradtak. Fárasztó volt mindenkinek, de a svéd bírta kevésbé idegekkel - bár elsőként ment ki a futásra 5:35:36  kerékpározás után.

A nőknél a német Diana Riesler hamar átvette a vezetést és biztosan tartotta, a mezőnyben nem volt elhatározás az összedolgozásra, hogy együtt befogják a vezető pozicióban versenyző ellenfelet.

A futópályán kiütközött a végig vezető Andersson idegi kimerültsége és a 7 perces hátrányt a dán már a 8. km-nél ledolgozta és nagyszerű 1:16:57 futóidővel magabiztosan nyerte a versenyt. Anderssonnak a második helyért is küzdeni kellett, hiszen a brit Joel Jameson 15 perccel gyorsabban futott - de ezt még kivédte a svéd.

A női versenyben Riesler fantasztikus futással (1:25:05) biztosította a győzelmét, az ezüstérmet a skót Bella Baylisszerezte meg, harmadikként pedig a svájci Karin Gerber futott célba.