Téli triatlon világbajnokság - együtt az olimpiai és az extrém mezőny

téli triatlon, világbajnokság, olimpia, extrém, sífutás, kerékpár, futásA téli triatlon fiatal sportág, de már most van sok különböző ága. A világbajnokságon azonban szerencsére nem volt megkülönböztetés, így az olimpiai és az extrém ágak versenyzői összemérhették tudásukat. A küzdelemből – lévén a pálya a kevésbé extrém kategóriába tartozott – a gyorsabb és robbanékonyabb versenyzők kerültek ki győztesként, de az extrémebb, technikásabb versenyzők alig maradtak le. Érdekes lenne ugyanennek a mezőnynek a küzdelme a másik terepen...

26 márc. 2011 Hozzászólás: Hozzászólás

Minden korosztályban versenyeztek a világ téli sportolói, de az elit versenyt kísérte a legnagyobb érdeklődés, hiszen itt a sportág (és számos más sportágban is a legjobbak között lévő) élmezőnye indult. Elsősorban a skandináv TOP versenyzők (Andreas Svanebo, Arne Post) és az olasz Daniel Antonioli csatájára lehetett számítani.

A futásban a fiatal versenyzők jártak az élen, a tapasztaltabbak tartalékolták az erejüket, Sigi Bauer csak a mezőny közepén ért a depóba. Svanebo, Antonioli és Post szorosan egymás mellett haladtak, nem akarták a győzelem lehetőségét korán kiadni a kezükből.

Az extrém versenyzők közül kerültek ki a legjobb kerékpárosok, hiszen az extrém téli triatlon világbajnok Brian Smith és Sigi Bauer, a legendás osztrák hegyi versenyző is a legjobb időt tekerte a mezőnyben.

A favorit versenyzők akkor kezdtek bizonytalanok lenni a későbbi helyezésekben, amikor a legjobb futóidőt teljesítő orosz Pavel Andreev a kerékpáros pályán is kiemelkedően jól ment, nem tudták még csak megközelíteni sem – miközben Bauer és Smith is elhúzott mellettük. Itt már csak abban bízhattak, hogy a sífutásban sokkal jobbak lesznek.

A váltásnál őrült tempóban indultak az élen haladók után, Post fantasztikus szépséggel síelt - a célegyenesben még láthatta a célszalagot átszakítani a fiatal orosz versenyzőt, pedig a közel 2 és fél perces hátrányát szinte teljesen ledolgozta... a „szinte" 6 másodperce volt az ezüstérem ára. Svanebo és Antonioli érkeztek, majd a veterán Bauer az 5. helyen. Smith végül a hetedik lett.

A női verseny érdekessége az volt, hogy a győztes norvég Borghild Lovset egyik számban sem volt az első 5 között, de annyira egyenletes teljesítményt nyújtott,hogy több, mint 2 perccel gyorsabb volt a második cseh Sarka Grabmullerova-nál. Haramdikként a finn Maija Oravamaki állhatott a dobogóra.

1. Andreev, Pavel Russia 1:10:31 +00:00:00

2. Post, Arne Norway 1:10:37 +00:00:06

3. Svanebo, Andreas Sweden 1:10:50 +00:00:18

4. Antonioli, Daniel Italy 1:10:58 +00:00:27

5. Bauer, Sigi Austria 1:11:39 +00:01:07

1. Løvset, Borghild Norway 1:22:02 +00:00:00

2. Grabmullerova, Sarka Czech 1:24:35 +00:02:33

3. Oravamäki, Maija Finland 1:25:25 +00:03:23