McQuaid és Vine győzelme az XTERRA Canada tereptriatlon világkupafutamon

Szokatlanul hideg idő és kellemetlen szél jellemezte az XTERRA sorozat kanadai állomásának rajtját, de a verseny elejétől megjött a jó idő, így a két címvédő Melanie McQuaid és Mike Vine célbaérkezésének már ragyogó napsütésben örülhetett a közönség.

McQuaid, Vine, XTERRA Canada, tereptriatlon, világkupafutam, MTB, kerékpár, terepfutás, triatlon, Ironman

A versenyen elsősorban Kanada és az US versenyzői álltak rajthoz, közöttük azonban igazi harc bontakozoött ki.

03 szept. 2012 Hozzászólás: Hozzászólás

A Quarry Lake-ban kezdődött az úszás, még esőben és jeges szélben. Ez elsősorban a közönséget zavarta, a versenyzők közül Brendan Rakita diktálta a tempót, 19:40-es 1500 m-es úszásával messze a mezőny előtt lépett partra, csak a női mezőny úszófenoménje, Chritine Jeffrey tartotta vele a lépést. Rakita legnagyobb ellenfele Mike Vine ekkor még jóval hátrébb tempózott.

"Jól ment az úszás, jó erőben éreztem magamat, de az egéász éjjel és reggel is szakadó esőtől a pálya nehéz és technikássá vált, a sziklák, gyökerek csúsztak. Mivel ebben nincsen nagy gyakorlatom, több alkalommal is a bozótban kötöttem ki. Ennek ellenére egy csodálatos verseny volt, végig erősnek éreztem magamat." - nyilatkozta Rakita az ezüstérmes befutó után.

Vine tapasztalt és erős hegyikerékpáros, így nem okozott neki gondot ledolgozni a hátrányt, végül közel 4 perccel gyorsabb időt teljesítve, mint Rakita. A pálya nyomvonala elsősorban az éles és sok kanyar miatt volt nehéz, sok figyelmet igénylő, sziklás, köves letöréseket, ugratókat nem is kellett leküzdeniük az indulóknak.

Paul Tichelaar - kanadai olimpikon 2008-ban! - szerezte meg a bronzérmet. (Wikipedia - Paul Tichelaar) (Triathlon.org adatlap)

"Fantasztikus élmény, úgy érzem van értelme a triatlon karrierem újrakezdésének! Ez a legnagyszerűbb versenyforma, amit valaha próbáltam, jövőre már készülök is komolyabban. Sokkal izgalmnasabb és élvezetesebb, mint az országúti versenyek. Imádom!" - nyilatkozta a célban a pekingi olimpia 28. helyezettje.

Melanie McQuaid hazai terepen 5. alkalommal szerezte meg a bajnoki címet és a világkupa győzelmet. McQuaid "szokásához híven" egyik számban sem volt a legjobb, mégis taktikus versenyzéssel fokozatosan őrölte fel ellenfelei erejét.

"Nagyszerű verseny volt, az évzáró versenyszakasz szuper kezdete. Az úszás után jól ment a kerékpár, de a saras kanyarokban többet sodródtam ki, mint szerettem volna. Pedig muszáj volt előnyt szereznem Danelle-l szemben, mert tudtam, hogy fantasztikus futó, a terepfutó pálya pedig nehezebb, mint a kerékpáros. Így végig maximálisan koncentrálnom kellett. De a verseny fantasztiklus volt, óriási küzdelmet hozott és a győzelem ettől értékesebb." - nyilatkozta McQuaid a célban.

Idén mégf készül a las vegasi 70.3 Ironman triatlon versenyre és az XTERRA US futamra, valamint az XTERRA világbajnokságra - ahol idén szeretné megszerezni 4. győzelmét.

A táj és a terep lenyügöző keretet adott az eseménynek, a szervezők azonban egy XTERRA mértékkel mérve könnyű pályát jelöltek ki, kihagyva a sziklák és a patakok, vízfolyások adta lehetőségeket. A versenyen induló 200 sportolót ez azonban nem zavarta.

Galéria: XTERRA