Csúcsdöntés a rothi Ironman versenyen - XTERRA versenyzők a TOP 5-ben

csúcsdöntés, Roth, Ironman, XTERRA, Wellington, RalaertSzenzációs siker született a rothi Ironman versenyen - mind a férfi, mind a női világcsúcs megdőlt, ráadásul olyan időeredményekkel, amelyek sokak számára túlságosan is hihetetlenek. Andreas Raelert 7:41:33-as, Chrissie Wellington 8:18:13-as idővel érkezett célba, a női győztes az abszolút mezőny 5 helyén!

A férfiaknál a TOP 5-ben 2 XTERRA versenyző is letette a névjegyét: a 2. Sebastian Kienle és az 5. Felix Schumann.

14 júl. 2011 Hozzászólás: Hozzászólás

Az első négy férfi után az abszolút ötödik helyen ért célba és javította meg a saját maga által tartott világcsúcsot a 34 éves brit Chrissie Wellington, akinek ez sorozatban a harmadik Challenge Roth győzelme. Tavalyi 8:19:13-as rekordját pontosan egy perccel megjavítva Wellington 8:18:13-as idővel nyert. Távoli másodikként érkezett 8:56:23-as idővel a német Julia Wagner, harmadik lett az ausztrál Rebekah Keat (8:59:22).

Eredmények, Challenge Roth (3.8km/180km/42.2km)