2019. október 24. Csütörtök  Ma Salamon napja van.

MSR - Military Survival Run, egy kemény OCR verseny Pápán Kiemelt

• Állapot: Aktuális

Ha OCR - terepakadályfutás, akkor az elsők között kell említeni az MSR néven elhíresült Military Survival Run versenyt, amelyet a Pápai katonai bázison rendeznek meg. 2018-ban katonai futam, ahol a hivatásos állományon kívül csak meghívott civilek indulhatnak és külön nyílt futam.

2018, katonai futam: 12,3 km 33 akadály - sár, mocsár, víz, nehéz terep.

Az eseményről Lendvai Gábor szervező ad némi ízelítőt.

24 máj. 2018 0 comment
MSR - Military Survival Run, egy kemény OCR verseny Pápán Foto: MSR

A pályáról és az akadályokról:

Talán kicsit könnyebb volt mint a tavalyi, de a versenyzők is jobban felkészültek voltak, célirányosan készültek. Inkább az akadályok kipróbálására, leküzdésére koncentráltak és nem az időre. Megérte ennyi akadályt építeni :-D

Pálya nyomvonala ugyan az volt 95%-ban mint, tavaly.

A civil verseny is hasonlóan kemény lesz, a nehezebb akadályoknál van a feladatok megoldásánál könnyítés, rövidebb vagy máshogy kell megoldani. Azért nagy könnyítésre nem számítson senki.

Legnehezebb akadály a kampókéz volt. Itt 70 % hibázott.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

Bevezettek egy új jelzés rendszert hasonlóan a Tour de France és más kerékpáros versenyek jelzéseihez.

Nagyon nagy motiváció volt a versenyzőknek a sárga szalag, ami azt szimbolizálja, hogy hibátlan vagy. Volt aki azt mondta addig lesz rajta míg le nem esik. :-D

Mivel a katonai futamban nagyon sok ország versenyzői indultak, így volt lehetőség nemzetközi összehasonlításban látni a hazai versenyzők felkészültségét.

Nemzetközi mezőny: állatok. Pl egy 53 éves belga lett a 4. Csak Gyömrei Máté/Ninja Warrior nyertes tudta tartani a lépést velük. Le vagyunk még maradva az OCR-től.

A szervezők és a versenyzők nagyon elégedettek voltak az idei első versennyel, mindenki izgatottan várja a május 26-i nyílt futamot, amely egyben a TeFutSz (Magyar Terepakadályfutó Szövetség) pontszerző verseny is.

Fejlődési potenciál: ha ennyire tetszik mindenkinek, mint tavaly és idén, akkor szép, szebb jövő áll a verseny előtt! Egy olyan verseny lehet ami megszűri az igazi OCR versenyzőket hazai szinten. Tömegrendezvény nem akarunk lenni, hisz ilyen pályát nem 500-1000 emberre terveznek egy napra. Meg azért sok sportolót el is riaszt a nehézsége. Sajnos vagy nem sajnos. Nem a kihívást, hanem a szereplést keresik.

Utoljára frissítve: csütörtök, 24 május 2018 16:46

Tegnap este az edzés végén áldozatul estem Tamás Szabó fotózásának. Tegnap nagyon kemény volt, külön piros pontot i… https://t.co/nhUqnF7ZiK
Kedves barátom nagyszerű gondolatát támogattam - szülinapra nem magának kért, hanem egy természetvédelmi szervezetn… https://t.co/toiGXsVZJP
Jó reggelt!!!! Lenne mit tanulni sok gazdag embernek. De az alapgondolat mindenki számára fontos és követendő... https://t.co/UyqXZJi6fo

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)