MTB

Bruchner Regina bronzérmes a hegyikerékpár junior EB short race versenyén (+videó)

Bruchner Regina szenzációs 3. helyen végzett az XCC - short race futamon Cheile Grădiștei-ben (Románia) az UEC - Union Européenne de Cyclisme - Európa Bajnokságon a Junior nők között!
csütörtök, 09 május 2024

MTB: Buzsáki Virág Olaszországban lett hatodik

Buzsáki Virág Veronában állt rajthoz a svájci JB Brunex Superior Factory Racing csapat tagjaként. A 23 éves Buzsáki az MTB-s sorozat C2-es kategóriájú versenyén a győztes olasz Chiara Teocchitól hat perccel elmaradva a hatodik helyen végzett, amivel nyolc pontot szerzett.
csütörtök, 09 március 2023

Vas Péter vadregényes kerékpártúrája az MTB világbajnokságra

Zseniálisan tehetséges kerékpárosunk Vas Kata Blanka édesapjától örökölte a kerékpározás szeretetét. Blanka sikert sikerre halmozott az elmúlt időszakban, de most Vas Pétertől kértünk interjút. Miért? Már azért is érdemes lenne beszélgetni, hogyan nevelték fel feleségével Katával a gyermekeiket (hiszen Blanka mellett Balázs is nemzetközi csapatban versenyzett, Barnabás sikeres kerékpárosként még fiatal a nemzetközi élethez), hanem mert az idei olasz MTB világbajnokságra Vas Péter kerékpárral "utazott" keresztül az Alpokon, hogy lássa Blankát versenyezni. Erről beszélgettünk vele.
kedd, 23 november 2021

Tokió Olimpia 2021 - Vas Kata Blanka sporttörténelmi 4. helye az MTB számban

A férfiak után a női hegyikerékpárosok is összemérték erejüket a tokiói olimpián. A győzelmet a svájci Jolanda Neff szerezte meg, két honfitársa, Sina Frei és Linda Indergand előtt, míg a 19 éves Vas Kata Blanka bravúros negyedik helyet ért el.
kedd, 27 július 2021

Tokió Olimpia 2021 - az MTB versenyben Parti András 32., a győzelmet Pidcock szerezte meg

A negyedik olimpiáján szereplő Parti András a 32. helyen fejezte be a tokiói játékok hegyikerékpáros versenyét, melyben, a brit szupertehetség Thomas Pidcock diadalmaskodott.
hétfő, 26 július 2021

Újra Magyarországon a Scott kerékpár, közvetlen márkaképviselettel (+videó)

Magyarország – különösen Budapest keményen dolgozik a városi mobilitás témáján. A város az elsők között volt, akik lépéseket tettek afelé, hogy csökkentsék a városi forgalmat, fenntartható transzportációs rendszerek kiépítésével. 200 kilométernyi biciklis útvonalával Budapest és agglomerációja az egyik legbiciklibarátabb város Európában.
csütörtök, 10 június 2021

Schmidel Regina útja a kerti ugratótól a MTB világkupáig

Fiatal kerékpáros tehetségeket felsorakoztató interjú sorozatunkban ezúttal az egész országban otthonosan mozgó soproni, Pécsett tanuló, Csömörön edző Schmidel Reginával beszélgettünk a sportról, az életről, az edzésekről és a kerékpározásról.
csütörtök, 17 december 2020

MTB világkupa Nove Mesto na Morave: Vas Kata Blanka ötödik és hatodik a két egymást követő U23-as XCO futamban

Szeptember 29. és október 1. között Csehországban vette kezdetét a 2020-as hegyikerékpáros világkupa-sorozat. A magyar színeket Benkó Barbara (női elit), Vas Kata Blanka és Schmidel Regina (női U23) valamint Palumby Zsombor képviselték.
hétfő, 05 október 2020

Vas Kata Blanka, akit három kerékpáros szakágban is magasra értékelnek

Fantasztikus sikersorozatot tudhat maga mögött Vas Kata Blanka, aki az eredményeit tekintve a magyar kerékpársport egyik fénylő csillaga és fiatal reménysége. A 2001-es születésű fiatal hölgy idén 2. helyet szerzett az U23 cyclocross Világbajnokságon, 10. helyet egy felnőtt cyclocross versenyen Belgiumban, és több dobogó közeli eredményt ért el MT Világkupafutamon. Ezekről beszélgettünk vele a villáminterjúban.
péntek, 06 november 2020

Greg Minnaar 40 évesen is a világ legjobb DH-sai között (+videó)

A Mercedes-Benz UCI Mountain Bike Világkupa dupla futamában a portugál Lousã-ban Greg Minnaar (RSA) és Loïc Bruni (FRA) nyerték a férfi elit futamokat; Myriam Nicole (FRA) és Marine Cabirou (FRA) pedig a női elitet.