Kajtár Bence aki nemcsak a madarak megfigyelése miatt szereti a extrém kihívásokat
Kajtár Bencét a 2024 évi 54es nyári Kihíváson ismertem meg, ott meglehetősen sok időnk volt közösen megoldani a felmerülő problémákat a közel 40 órás út során. Bakony, 100+ km, 40 fok feletti nappali hőmérséklet, változatos és néha nagyon nehéz feladatok, minimális pihenés, egyensúlyozás a megfelelő menetsebesség és a pihenés keskeny határmezsgyéjén... Nemcsak Bence lelkesedése, hanem a természettel való egészen különleges viszonya is biztosította a helyét a Terepsport interjúk között.
Páder Zsófi az OCR egyik meghatározó sportolója edzője, versenyzője
Páder Zsófi biztos alapja és zászlóvivője a magyar OCR életnek. Legyen bajnoki futam, nemzetközi verseny, közösségi összejövetel... Zsófi ott van. Versenyzőként is a legváltozatosabb távokat és nehézségeket vállalja. Évek óta ismerjük egymást, sokféleképpen dolgoztunk együtt, de az interjúra azért most került sor, mert egy sajnálatos sérülésből hosszabb ideig tartó felépülés után a 2024-es év egy nagyszerű visszatérés volt a versenyekhez és a dobogóra!
Az 54-es kihívás titkai - Gál Tamás szervezővel beszélgettünk egy legenda születéséről
Az 54-es Kihívás legendája lassan, de biztosan erősödik, egyre többen ismerik meg. A próbán résztvevők száma nem emelkedik ilyen gyorsan, hiszen nagyon nehéz, összetett és embertpróbáló teljesítményt igényel a teljesítés. 2024-ben a terepsport.hu szerkesztőjeként sikerrel teljesítettem a nyári próbát. Ott ismerkedtem meg az egyik főszervezővel Gál Tamás ftőrm.-rel.
Völgyi Ádám féltávú Ironman triatlon interjú – az elhatározástól a győzelemig
A tizenkilenc éves Völgyi Ádám élete első féltávú Ironman versenyén (Triathlon Austria, Podersdorf, 2024 szeptember) junior kategóriában első lett. Vele és az edzőjével Tóth Viktorral beszélgettünk.
Hogyan jutott el Toldi Péter a Himalája Hell Ultra ultramaraton hihetetlen győzelméig?
A szegedi Toldi Péter útvonalrekordot döntve nyerte meg a Hell Ultra nevű versenyt. Miért is különleges ez a győzelem?
Himalája. A Manali – Leh autópályát a világ egyik legnehezebb autópályájaként tartják számon a nagy magasság és a zord időjárás miatt. Az autópálya közel hat hónapig le van zárva és hó borítja, júniusban nyílik meg, és októberben zár be. Az átlagos tengerszint feletti magasság meghaladja a 4000 métert, és az oxigénszint 40-60%-ra csökken a hágókon. Ilyen körülmények között futni nem könnyű feladat, és komoly edzést igényel. A 480 km megtétele kevesebb mint 120 óra alatt, ilyen nagy magasságban és ilyen körülmények között nem gyerekjáték! Toldi Péter a második magyar, aki teljesítette és megnyerte a versenyt, korábban ez Szőnyi Ferencnek sikerült.
Nagy Adrienn gondolatai az OCR sportról, az edzés és a sport szerepéről a hétköznapokban
Nagy Adrienn az idei OCR Európa-bajnokságon hatalmas küzdelemben korosztályos bronzérmet szerzett az olaszországi hegyek meredek emelkedőin. Az utóbbi időben szinte minden jelentősebb OCR versenyen rajthoz állt, egyre ismertebb a versenyzők körében. Az EB-ről, az edzésekről és a természetről beszélgettem vele.
Benecz Ferenc, "Paraferee" a Sherpa Rally versenyről
A Sherpa Rally egy igazán kivételes és ritka verseny Magyarországon, noha a világon számos helyen rendeznek hasonlót. Benecz Ferenc nemcsak outdoor újságíróként, hanem versenyzőként is részt vett már jó néhány ilyen rendezvényen, vele beszélgettünk erről a nehéz és szép kihívásról.
Szilágyi Péter többszörös Ironman, EB ötödik triatlonista
Szilágyi Péter nemrégen a nagyatádi eXtremeMan versenyen ötödik helyen ért célba. Ennek kapcsán jelenik meg az előtte vele készült interjú.
Büki Ádám skimo világkupa tapasztalatai - mi is ez a sport, hogyan függ össze a téllel, a biatlonnal és a futással
Büki Ádám igazi multisportoló, alapvetően sífutó, korábban biatlonista (sílövő), de a terepfutás, a kerékpár, a síroller és más outdoor sportesemények gyakori vendége. Idén tavasszal első magyarként vett részt "skimo" világkupafutamon, amelyen meglepően jó eredménnyel ért célba. Erről a sportról, a multisport edzésekről beszélgettem vele.
John Fegyveresi, aki magyar ősökkel és rengeteg jéggel felvértezve teljesítette a Barkley Ultramaratont
Áprilisban került sor a híres-hírhedt Barkley Maratonra, amely a terepultrafutás egyik legendája, sokak szerint a legkegyetlenebb versenye. Az erről írt beszámoló közben (amely itt található) a teljesítők neve között felfigyeltem valakire. Ez nem volt nehéz, hiszen a verseny 38 éves történetében összesen 20 ember volt képes teljesíteni, pedig több ezren próbálták! Akin megakadt a szemem, azt a 2012-es évben teljesítők között találtam: John Fegyveresi. Mivel nagyon magyarnak hangzó név, megkerestem és interjút kértem az amerikai ultrafutótól. Extrém srác? Az nem kifejezés! De persze ennél sokkal több minden kiderült róla…
Zilahy Boróka és a tereptriatlon - cél az XTERRA
A magyar tereptriatlonban és az XTERRA futamokon sajnos évek óta nagyon kicsi az aktivitás. Most feltűnt egy tehetséges fiatal lány, akivel talán elindul a változás. Zilahy Boróka fiatal kora ellenére már EB-n és XTERRA futamon is rajthoz állt, sőt dobogós helyezést ért el. Vele beszélgettünk. Biztosan nem utoljára...!
Ninja vagy terepfutó Stijn Lagrand az OCR Európa-bajnokság sztárja?
Az OCR EC 2024 rendezvényen sikerült pár szót váltani az Európa-bajnokság egyik vitathatatlan fenegyerekével, a holland Stijn Lagrand-dal, aki a Short és a Standard távot is magabiztosan nyerte olyan tempóval, amely ötvözi egy ninja warriors és egy terepfutó teljesítményét. Hosszabb interjúnk is hamarosan megjelenik, mert Stijn a verseny után 5 napra hegyet mászni indult...