Elite Challenge XV. A kihívás adott, tedd magadévá a sikert!
Ha valami, hát ez a program igazán közel visz a természethez és a bajtársakhoz! A Navy Seals, a Special Forces és más különleges egységek kiképzési programja alapján összeállított Elite Challenge (EC) civilek számára is elérhető, ötnapos fizikai és pszichés terheléses erőpróba; azoknak szól, akik be akarják bizonyítani, hogy képesek megfelelni az elit katonákkal szemben támasztott minimum követelményeknek.
A program megalapítójával és vezetőjével Koltai Arnold nyugállományú alezredessel beszélgettünk az EC nehézségeiről, különlegességeiről. Az erőpróba sajátosságai miatt sok dolgot természetesen nem lehet előzetesen megtudni, de így is teljesebb képet kaphatunk erről a "pokoli" hétről.
A program kezdete: Az EC XV. végrehajtására 2021. április 25-30. között kerül sor a Mecsekben egy 50 hektáros magánterületen. (a pandémia helyzettől függően azonban lehet, hogy csak augusztus végén lehet megrendezni az eseményt - ld. a program weboldalán a friss információkat)
Az őrült terepfutó ikonja - Takács Krisztián Csipi
Van egy magyar futó, aki nemcsak nagyszerű eredményeivel, hanem színes egyéniségével is kitűnik a mezőnyből. Öntörvényű és gyakran kiismerhetetlen, nagyszájú és szókimondó. Ugyanakkor a futással szemben alázatos és tiszteletteljes. Furcsa keverék. Ő Takács Krisztián Csipi. Ha valaki nem ismerné, nem hallott volna róla, akkor itt az idő, hogy egy kis "rejtőjenős" szövegelést hallhassunk a futásról, a kihívásokról és a világ dolgairól.
Tommy Hughes, aki 60 évesen is 2:30 alatt futja a maratont
Tommy Hughes ír matratonista 2020-ban a 60 évesek kategóriájában új maraton világcsúcsot állított be: ez azóta 2:30:02. Ennek kapcsán kérdeztük az ide vezető útjáról, a versenyzésről, az edzésekről.
"Tommy Hughes vagyok, maraton futó. 1960 január 8-án születtem, idén vagyok 61 éves. 1983-ban kezdődött a futó karrierem, és nagyon remélem, hogy még sokáig fog tartani! Több, mint 100 maratont futottam, egyiket közülük a barcelonai olimpián teljesítettem. Polgári foglalkozásom elektroműszerész."
(A sors iróniája, hogy az olimpián különböző kisebb sérülések és a stressz miatt nagyon rossz időt futott (2:32:55), sokkal gyengébbet, mint amikor Frankfurtban beállította 59 évesen a korosztályos világcsúcsot, ami azóta 2:27:52 – a szerkesztő)
Góczán Máté őrvezetővel a kitartásról és a sport iránti szenvedélyről
Góczán Máté őrvezetőnek, az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred katonájának életét a honvédségi feladatok mellett a sport tölti ki. Az utóbbi fél évben közel húsz versenyen vett részt, ahol számos kiváló eredménnyel gazdagodott.
Benedek Zsolt tapasztalatai a nemzetközi hosszútávfutásról, edzésekről, módszerekről
Interjú sorozatunkat 2020 év végén egy kiemelkedő magyar atléta, edző és sportmenedzser különös életútjával folytatjuk. Benedek Zsolt többszörös magyar bajnok, nemcsak versenyzői tapasztalatiról mesél, hanem arról is, hogy edzi a nemzetközi versenyeken is jól teljesítő afrikai atlétákat, hogyan szervezi a versenyeket, az edzőtáborokat.
Schmidel Regina útja a kerti ugratótól a MTB világkupáig
Fiatal kerékpáros tehetségeket felsorakoztató interjú sorozatunkban ezúttal az egész országban otthonosan mozgó soproni, Pécsett tanuló, Csömörön edző Schmidel Reginával beszélgettünk a sportról, az életről, az edzésekről és a kerékpározásról.
Vas Kata Blanka, akit három kerékpáros szakágban is magasra értékelnek
Fantasztikus sikersorozatot tudhat maga mögött Vas Kata Blanka, aki az eredményeit tekintve a magyar kerékpársport egyik fénylő csillaga és fiatal reménysége. A 2001-es születésű fiatal hölgy idén 2. helyet szerzett az U23 cyclocross Világbajnokságon, 10. helyet egy felnőtt cyclocross versenyen Belgiumban, és több dobogó közeli eredményt ért el MT Világkupafutamon. Ezekről beszélgettünk vele a villáminterjúban.
Csutka István és a hosszú távú túrázás – extrém távok és élmények
Csutka István ("Camino Steve") nemrégen rekordot döntött a Kéktúrán. Ennek kapcsán beszélgettünk vele az outdoor életmódról, az erdőről, a természetről, a világról. És persze néhány műhelytitokról is fellebbentjük a fátylat közben.
(A teljes interjú a Sportime magazin 2020/6 számában található.)
Böle Ferenc, akinek az edzés a pihenés
A Szilas Aktív Park rendszeres látogatója Böle Ferenc, akivel több alkalommal beszélgettünk a sportról, az edzésekről. Mivel az aktivitása és hozzáállása példaértékű, őt is felkértem egy interjúra. Hogyan illeszti be az életébe a rendszeres sportot egy családos üzletember?
Túróczi Réka Ironman - IRUNmom
Ironman. Legendás és kultikus verseny. Embert próbáló felkészüléssel és sok lehetséges buktatóval. Túróczi Réka az idei COVID-os évben, 6 gyermek nevelése és a munka mellett is sikeresen készült fel, majd szeptemberben teljesítette az Ironmant 10:55:26 idő alatt. Erről beszélgettünk vele.
Bódi István az "utazó" - akinek az ultrafutás egy belső "camino"
Bódi István a sík szegedi terepról megcélozta a magas, sziklás hegyeket és mára már megkérdőjelezhetetlen ikonja a magyar ultra terepfutásnak. Több kimagasló eredmény is kapcsolódik a nevéhez, így szerettük volna megtudni ezeknek a hátterét. Ő pedig szívesen mesélt.
Várhegyi Zoltán István az igazi panellakó, akinek élete a sport
Sorozatunkban olyan emberekkel beszélgetünk, akik jelenleg nem sportolóként ismertek, hanem az életük szerves részét adja a sport, az edzés, a mozgás. Akiket megkeresünk, lehetnek akár korábban ismert sportolók is, de olyan is, akik soha nem versenyeztek. A legfontosabb szempontunk az, hogy megismertessük az Olvasókat olyan "hétköznapi" motivációkkal, lehetőségekkel, amelyek mindenkinek megadatnak. A példák alapján akár tovább is lehet lépni - kinek kinek ízlése, lehetőségei szerint. A lényeg az egészséges, teljes, tudatos életmód! Hiszen azzal nemcsak magunknak, hanem a környezetünknek is példát mutatunk, segítünk!
Név: Várhegyi Zoltán István
Életkor: 42 év
Testsúly: 127 kg (az elmúlt 10 évben 135-142 kiló között mozgott)
Család: 13 éve tartós és boldog párkapcsolatban
Minden tekintetben kizárólag hobbi sportoló.