OCR show a TV-ben - a Ninja Warrior bajnoka Strommer Soma Kiemelt

• Állapot: Aktuális

Fantasztikus versenyben végül Strommer Soma nyerte a második Ninja Warrior HungarytA 19 éves veszprémi falmászó olyan versenyzőket utasított maga mögé, mint a világhírű Rippel Ferenc, vagy a tavalyi nyertes Gyömrei Máté, aki egyben csapattársa is, abban a veszprémi falmászókcsapatban, amelynek édesapja, Strommner László az edzője.

11 dec. 2018 Hozzászólás: Hozzászólás
OCR show a TV-ben - a Ninja Warrior bajnoka Strommer Soma Foto: TV2

Soma tavaly még csak nézte, ahogy apja és tanítványai teljesítenek a pályán. Idén már ő is bizonyítani akart. Fantasztikus teljesítménnyel, amolyan sötét lóként eddig több pályarekordot is megdöntött.

Gyömrei Máté különös figyelmet kapott, hiszen ő volt a 2017-es győztes. Nagy önbizalommal, tempósan haladt, de végül ő sem tudott túljutni az elátkozott szakaszon, a hullámon. Strommer Soma azonban igen, ő az, akit a magyar falmászás reménységeként aposztrofált egy újság. Dinamikusan, látszólag könnyedén vette az akadályokat sorra, majd egy ponton túljutott az addig legjobbon is, és ekkor már tudta, hogy nyert.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

Büszke voltam arra, hogy eddig eljutottam, mert több akadályt csináltam meg, mit más mászók a nemzetközi palettán – árulta el Soma, aki rendszeresen méri össze a tudását világkupákon, versenyeken azokkal, akik a más országokban futó Ninja Warriorokban győztek.

A veszprévi falmászó csapat évek óta a terepakadályfutó / OCR versenyeken is részt vesz, sportolóik - köztük Máté és Soma is - rendre a dobogón állhatnak, főleg azokon a versenyeken, ahol a Ninja Warriorshoz hasonló akadályok vannak.

Több mint háromezer elszánt jelentkező közül került ki az a háromszáz ninja-jelölt, aki az elmúlt hetekben pályára állhatott a Ninja Warrior Hungary stúdiójában. Lányok és fiúk próbálták meg bebizonyítani, hogy képesek legyőzni minden akadályt. Nagy bukásoknak is szemtanúi lehettek a nézők, de még nagyobb teljesítményeknek is, igazi hősök születtek. Múlt héten pedig az is kiderült, hogy ki az a húsz versenyző, aki legyőzve az eddigi akadályokat ott lehet a Ninja Warrior Hungary döntőjében.

A tavalyi győztes Gyömrei Máté ismét ott van a legjobbak között, ahogy a 2017-es év két dobogósa is, Béres Norbi és Buzás Gábor, vagy az angol Ninja Warrior nyertese, Jonny Urszuly. A top 20 tagjaként minden eddiginél nagyobb feladat elé néz továbbá Böjte Dávid, Buzási Bálint Gergely, Dombi András, Huber Zoltán, Janzsó Róbert, Lovas Benjamin, Molnár Bálint, Nagy Dániel, Rippel Ferenc, Schandl Gábor, Strommer Soma, Szarka Boldizsár, Tamás György, Virág Sándor, Vitányi Botond és Szegedi Attila is.

A Ninja Warrior Hungary döntőjének első pályáján kilenc akadály várt a versenyzőkre, ahol az idő is számított. Az első pályát 5 perc 40 másodperc alatt kellett teljesíteni. Akinek ez nem sikerült, az automatikusan kiesett a játékból. Aki az adott időn belül megnyomta a pokoli torony tetején a piros gombot, vagyis teljesítette az első pályát, indulhatott is a következőnek, ahol újabb nyolc akadály várt rá. Az idő itt is fontos szerephez jutott, hiszen a második pálya első öt akadályára mindössze 1 perc 50 másodperce volt! Ezután jöhetett a többi három akadály. Itt nem volt időkorlát, de az egyes akadályok között maximum 30 másodperc pihenőre volt lehetőség. A második pálya sikeres teljesítése után jött a végső, tizennyolcadik akadály, ami maga a Midoriyama.

A Ninja Warrior hatalmas tornyában függő kötélen 20 méter magasba kellett felmászni 25 másodperc alatt annak, aki ninja szeretne lenni.

Forrás: tv2.hu | ripost.hu | origo.hu

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)