Hírszerkesztő

XVIII. NN Ultrabalaton rekordok - Csipi duplázott, 25 ezer futó és 23 millió forint jótékonyság

Rekordösszegű, csaknem 23 millió forinttal támogatják a hazai egészségügyi célokat

Magyar győzelmek egyéniben a XVIII. NN Ultrabalatonon, a férfiaknál Erős Tibor, a nőknél pedig Nagy Katalin volt a leggyorsabb a 211 kilométeres távon. Erős 17:35:02, Nagy pedig 20:20:30 óra alatt teljesítette a távot. Ez volt az ország egyik legnépesebb tömegsport rendezvénye, hiszen a hétvége során Balatonfüredről indulva, a magyar tengert megkerülve több, mint 25 ezren futottak kis- vagy nagy csapatban, de volt bringás mezőny is.

06 máj. 2024

Magyar sikerek a Spartan Race VTSÚ Záhorie 2024 versenyen (+videó)

Különleges helyszínen rendezték meg április végén a Spartan Race VTSÚ Záhorie 2024 futamot, ahol a magyar versenyzők hatalmas sikereket arattak! A sprint versenyszám Elit kategóriájában mindkét győztes magyar mezt viselt: Szabó-Szigeti Beatrix és Kivés Bendegúz. A hosszút távon, a Beast versenyen a férfiak versenyét is Kivés Bendegúz nyerte!

04 máj. 2024

Dévay Márk negyedik helyet szerzett a triatlon olimpiai kvalifikációs futamon, a csengtui világkupán

Az olimpiai kvótáért is versenyben lévő Dévay Márk remek teljesítményt nyújtva negyedik lett a triatlonosok Csengtuban rendezett világkupa-versenyén hétfőn.

01 máj. 2024

A Mt. Fuji 100 futóversenyen Courtney Dauwalter hatalmas előnnyel nyerte a női versenyt, összetettben a harmadik helyen érkezett célba

A legenda, Courtney Dauwalter hatalmas győzelmet aratott a női futamban a Mt. Fuji 100-as ultrán – összetettben a harmadik helyen végzett szorosan a kínai Guomin Deng és Qin Guidu duó mögött. Az amerikai szupersztár, Dauwalter, minden idők egyik legnagyobb női ultrafutója, hihetetlen 2023-as éveadot élt meg, amely a Western States + Hardrock + UTMB példátlan tripla győzelmi sorozatát is magában foglalta.

29 ápr. 2024

Érdi Mária átvette a vezetést az ILCA 6 hajóosztályban a világranglistán

Érdi Mária újabb sporttörténelmi sikere! Az ILCA 6 hajóosztályban versenyző klasszisunk átvette a vezetést a világranglistán. Az MVM SE világ- és Európa-bajnoka a rangsor dobogós helyein a német Julia Buesselberget és dán Anne-Marie Rindomot előzi meg.

26 ápr. 2024

Peres Jepchirchir új tisztán női maraton világrekordot futott a 2024-es London Maratonon (+videó)

A 2024-es londoni maraton az eddigi legütősebb elit női mezőnyt indította el, és ezzel együtt járt a várakozás, hogy újraírhatják a női maratonfutás történelmét. Peres Jepchirchir fantasztikus futással döntötte meg a férfi vezetés nélküli női maraton világcsúcsot.

23 ápr. 2024

Büki Ádám első magyarként vett részt skimo világkupafutamon - ISMF Skimo World Cup Vertical Finals, Cortina (+videó)

A skimo - ski mountaineering / túrasí - egy hihetetlenül intenzív és látványos sport. Idén első alkalommal indult magyar sportoló skimo világkupa versenyen. Büki Ádám az erős mezőnyben 64 indulóból a 49. helyet szerezte meg, ami igazán kiváló eredmény. Az ő beszámolóját tesszük közzé.