2024. február 22. Csütörtök  Ma Gerzson és Zétény napja van.

Elsöprően sikeres kezdet az első magyar Spartan Race akadályfutó versenyen Kiemelt

Az extrém akadályfutáson tarolt a magyar tereptriatlon csapat, a X2S CUBE TEAM Salomon.

Igazi spártai időjárás vezette be az első magyar futamot, amelyet hatalmas várakozás előzött meg. A rajterületen Eplényben 1700 extrém akadályfutó várta a rajtjelet. Az elit futamban az erős nemzetközi férfi mezőnyben a magyar X2S CUBE TEAM Salomon két versenyzője is dobogóra állhatott – Mester Bálint és Kovács Zsolt végig szorongatták a sportág egyik legjobb európai versenyzőjét a szlovák Peter Ziskát, aki végül megszerezte a győzelmet.

A nőknél a bronzérem Kempelen Zita nyakába került.

26 ápr. 2014 Hozzászólás: Hozzászólás

A sportág különlegessége, hogy az elit versenyzők futama után fél óránként 250 versenyzőt indítanak el – ez az akadályok miatt a versenyzők érdekében tett lépés még izgalmasabbá teszi az eredményekre várást. A pályát a legtöbben nem fogják elfelejteni – nemcsak a nehézsége, hanem a szépsége miatt sem! A nemzetközi résztvevők egyöntetű véleménye az volt, hogy a magyar futam volt eddig a legnehezebb Európában és a a legszebb 3 közé is bekerült.

Röviden: 7 km kőkemény erdei terep, meredek emelkedőkkel és lejtőkkel, 18 akadály, köztük kötélmászás, homokzsákkal futás, dárdavetés, függeszkedés, jéghideg vízben folyóátkelés, többféle mászás. A gyereknek a szervezők kisebb pályát jelöltek ki.

spartan-race-epleny-2014 10 900

A „gyengébbik nem” bebizonyította, hogy a régi sztereotípia már idejét múlta – a mezőny harmada a hölgyek közül került ki, olyan lendülettel és lelkesedéssel merültek a sárba, ugrottak a jeges vízbe, dobták a dárdát, hogy sok férfinek volt szüksége egy nemek közötti újraértékelésre.

A legtöbb versenyzővel a magyar, a szlovák, a cseh és a német csapatok álltak rajthoz, de távoli országok versenyzői is neveztek, többek között Mexikóból, Szaud-Arábiából, Dél-Afrikából és Japánból.

Az elit csapat versenyt szintén a magyar X2S CUBE TEAM Salomon nyerte, a nyílt kategóriában pedig a második csapatuk az ezüstérmet szerezte meg. A szlovák és cseh csapatok jelenléte nem volt véletlen, hiszen ezekben az országokban már évek óta rendeznek egyre nagyobb versenyeket, külön készülnek a sportág világbajnokságára és a helyi versenyekre.

spartan-race-epleny-2014 4 900

Magyarországon 2014-ben lesz még futam, az esemény honlapján (www.spartanrace.hu) minden információ megtalálható.