2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Csomor Erika 2004 után újból győztes a klagenfurti Ironman versenyen Kiemelt

Ironman, Csomor, triatlon, Klagenfurt, kerékpár, futás, úszás, RaelertA 15 éves jubileumi Ironman Austria versenyen a világ egyik legsokoldalúbb magyar versenyzője, Csomor Erika a női mezőnyben egyedüliként ért célba 9 órán belüli idővel.

Csomor önmagához képest fantasztikusan úszott, kevesebb, mint 2 perces hátránnyal lépett partra az elsők után. A kerékpáron azonban legendásan jó ritmusával ledolgozta a hátrányt és ügyesen tartalékolva az erejét a 120. km körül átvette a vezetést.

01 júl. 2013 Hozzászólás: Hozzászólás

A futáson szokása szerint lehengerelte a mezőnyt, 3:04 maratoni idejével a férfiak között is a legjobbak között szerepelt. Mögötte hatalmas harc dúlt, de a magyar bajnoknő idei győzelmi sorozatát ez már nem érintette.

A férfi versenyben a német Andreas Raelert győzött, aki a futáson 2:40 alatt teljesítette a maratoni távot, ezzel az ötödik helyről futott fel a dobogó tetejére. Győztes ideje ezzel az Ironmant 8 órán belül teljesítők szűk körébe is helyet biztosít neki.