A rákot legyőző XTERRA világbajnok Jamie Whitmore ismét a legkeményebb terepen Kiemelt

Ausztrál és svájci győzelem a csendes-óceáni hadszíntéren - XTERRA Guam, világkupa futam

A II. világháború legendás és már-már mitikus hadszínterén, Guam szigetén évek óta a világ egyik legkülönlegesebb versenyét rendezik – az XTERRA tereptriatlon világkupa futam egyedülálló terepen vezető, a nemzetközi mezőny legjobbjait felvonultató esemény, az éves sorozat „koronaékszere".

rák, XTERRA, világbajnok, Jamie Whitemore, legkeményebb, terep, Visegrád, X2S

A versenyen ismét rajthoz állt a korábbi többszörös világbajnok, Jamie Whitmore, akinél 2007-ben áttételes rákot diagnosztizáltak. 2 év kemény közdelem, műtét és kúra után Jamie egyre erősebb és élettel telibb lett, életet adott egy egészséges ikerpárnak, majd 2011-ben elkezdett edzeni. Még nincsen formában, de egyre komolyabb célokat tűz ki maga elé. Ezért is indult az egyik legnehezebb XTERRA versenyen.

10 márc. 2012 Hozzászólás: Hozzászólás

A guami verseny meglepetés győzelem született: a fiatal ausztrál Ben Allen kirobbanó formában utasította maga mögé az olimpikon Olivier Marceau-t és az amerikai bajnok Branden Rakitát. A nőknél a többszörös győztes svájci Renata Bucher fölényes győzelemmel védte meg 2010-es bajnoki címét.

Jamie Whitmore 2005-ben Visegrádon is indult a X2S első extrém tereptriatlon verseny, megszerezve a győzelmet Csomor Erika előtt.

A versenysorozat magyar megfelelőjének, a X2S sorozatnak első futama április 10.-én, Óbudán kerül megrendezésre az Aquincum-Mocsáros Egyesület szervezésében, több világ- és Európa-bajnok magyar versenyző részvételével.