2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

XTERRA tereptriatlon hegyi bajnokság Conrad Stoltz és Danelle Kabush győzelmével

Conrad Stoltz idén megállíthatatlannak látszik, hiszen az ITU / XTERRA közös tereptriatlon Világbajnoki cím elnyerése után az XTERRA Mountain hegyi bajnokságot is megnyerte. A női mezőnyben Danelle Kabush bizonyult a leggyorsabbnak.

XTERRA, hegyi, tereptriatlon, Conrad Stoltz, Danelle Kabush, terepfutás, mtb

Stoltz számára komoly feladat volt a pálya, hiszen egyik legnagyobb ellenfele Josiah Middaugh helybéli, ezen a pályán edz és számára kedvezőbb a terep is, hiszen Stoltz erőssége a kemény, technikás emelkedők és a meredek, gyors, nyaktörő lejtők. Az eddig 47 világkupafutam győzelmet megszerző dél-afrikai versenyző első alkalommal szembesült ezzel a pályával, de tudása és gyakorlata nem okozott meglepetést – esetleg a medvék jelenléte lehetett különleges a verseny alatt!

16 júl. 2012 Hozzászólás: Hozzászólás

Stoltz az úszást a második bolyban fejezte be, alig lemaradva a legjobbaktól. Magához képest óvatosan kezdte a kerékpáros pályát, de a 3 mérföldes jelzésnél már egy perccel vezetett! Nyomában Middaugh és Brendan Rakita. Stoltz lassan, de biztosan növelte az előnyét a depóig, 2 perccel hamarabb ment futni, mint az üldözői. Innen lehetett volna szoros is a verseny, ahogyan erre sokan számítottak is, hiszen Middaugh US terepfutó válogatott is volt korábban.

Stoltz azonban taktikusan korántsem fárasztotta ki magát annyira a kerékpáros pályán, mint az várható volt, így a befutóig alig csökkent az előnye, biztosan győzött.

„Conrad fantasztikusan versenyzett, legnagyobb elismerésemet fejezem ki a lendületéért a taktikusságáért, a verseny közben tanúsított eleganciájáért – a következő hónapokban lesz újabb motivációm az edzésekhez.” - nyilatkozta Middaugh a célban.

Meglepetésre a harmadik helyen az első XTERRA versenyén induló Ben Hoffman végzett, akinek ugyan komoly Ironman előélete van, de terepen még nem igazán gyakorlott (Ironman Lake Placid 2., Ironman Utah 4., Abu Dhabi triathlon 12.).

„Fantasztikus nap volt, fel vagyok tüzelve, ez csodálatos verseny. Az erdő tele volt lelkes közönséggel, a sportolók szívélesek és segítőkészek. Még az ellenfelek is! Ilyen mértékben ezt máshol nem tapasztaltam! Azt hiszem megtaláltam azt a sportágat, amit az elmúlt években kerestem!”

A női versenyben Danelle Kabush élete első aranyérmét szerezte meg XTERRA futamon, noha a világbajnokságon két alkalommal is állt a dobogó második fokán! A nemrégen sportpszichológus diplomát szerző kétgyermekes családanya nagyon jól kezdett, az első szám után 4. helyen lépett partra.

Igaz komoly ellenfelekkel kellett megküzdenie, köztük a 3-szoros világbajnok Melanie McQuaiddal, akivel nagyon sokáig tartotta a tempót. Ekkor a kanadai versenyző defektet kapott, amelyet kapkodva javított ki, ezért még egy alkalommal meg kellett állni, így csak az 5. helyen ért a depóba.

Kabush a nap legjobb női futóidejével koronázta meg a győzelmét. A közel 400 versenyző 7 országból jöttek el illetve az US 17 államát képviselték. A féltávú és a váltó versenyben további 230 versenyző állt rajthoz.