2019. november 21. Csütörtök  Ma Olivér napja van.

IRONMAN Florida: Csomor Erika harmadik

Ragyogó versenyt futott szombaton Floridában a triatlonsport magyar csillaga: Csomor Erika újabb kilenc órán belüli időeredménnyel harmadik lett a rangos IRONMAN-viadalon. A nőknél a holland Yvonne van Vlerken, a férfiaknál a spanyol Victor Del Corral szerezte meg az első helyet, de egyébként is kiemelkedően szerepeltek az európai Top-atléták, a férfiaknál és a nőknél is öt-öt európai került be a legjobb hat közé.

Major Joe sorozatos defektek miatt végül nem fejezte be a versenyt.

03 nov. 2013 0 comment
Csomor Erika 3. helyen ért célba Csomor Erika 3. helyen ért célba Ironman

A tizenötödik floridai IRONMAN-versenyen hárman is az egykori álomidőn belül értek célba: a férfiaknál a végső győztes spanyol Victor Del Corral 7:53:12-vel nyert, a második helyezett amerikai Andrew Starykowicz 7:55:22-vel ért célba, s a korábbi olimpiai távú Európa-bajnok cseh Filip Ospaly 7:58:44-gyel ugyancsak nyolc órán belüli időt hasított.

A részidők terén is ragyogó eredmények születtek, Del Corral 2:37-es maratont futott, Starykowicz pedig 4:02-es 180 kilométert tudott maga mögött kerékpáron...

Joe, alias Major József 59:57-es időt úszott, majd kerékpáron 4:36:29-cel zárt, ám ez az idő két defekt miatt lett a reméltnél rosszabb. Joe elkezdte a futást is, ám arra már nem lett volna esélye, hogy a legjobbak küzdelmébe beleszóljon, ezért úgy döntött, tartalékolja erejét a közelgő IRONMAN Arizonára – a 2013. november 17-én következő viadalon az Arizonában élő Major József gyakorlatilag hazai versenyzőnek számít majd.

A másik magyar induló, Csomor Erika az úszás során ezúttal sem fenyegette az élbolyban haladókat, de az 1:02:13 magában hordozta a felzárkózás lehetőségét. A kerékpáron aztán már sikerült rengeteget faragni a hátrányból, Era a harmincnegyedik helyről a nyolcadikra tekert fel (4:45:09), a futás során pedig az első tizenhárom mérföld alatt felküzdötte magát a harmadik helyre. A női mezőny harmadik legjobb futóidejét érte el (3:03:32), nála jobban csak az első két helyezett futott ezen a napon.

A győzelmet a három héttel ezelőtti IRONMAN-világbajnokság negyedik helyezettje, a holland Yvonne van Vlerken szerezte meg, a második helyen pedig az amerikai Ashley Clifford ért célba, Csomor Erika – akivel jövő augusztusban együtt versenyezhettek az IRONMAN 70.3 Budapest pályáján – pedig harmadik lett, a 25 ezer dolláros összdíjazásból 1750 dollár jár a bronzérem mellé.