A számok tükrében lassan a kerékpározás valóban akkora üzleti értéket is képvisel majd, mint az autóipar. Amennyiben a felhasználók is az ügy mellé állnak, akkor hamarosan a környezetvédelem szempontjából is érezhető lesz a hatás.
Egy ausztrál kimutatás szerint nemcsak a kerékpárok eldása nő rohamosan, hanem a felhasználók száma is. Azaz a kerékpár nemcsak fogyasztási cikk... Az átlagos növekedés 30% körül mozog, de van olyan város, ahol közel 50% - 5 év alatt!

(cyclingpromotion.com.au)
Forrás, fotó: bikeradar.com


Az Earth Policy Institute felmérése szerint az elmúlt években drasztikusan változik az arány a kerékpárok és az autók gyártása illetve felhasználása tekintetében. A jelenlegi trend szerint hamarosan eléri a 3:1 arányt - a bicajok javára.
