JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /home/terepspo/public_html/images/gal/nissantitan2010-5
×

Megjegyzés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gal/nissantitan2010-5

Ezüstérmes a magyar–cseh csapat a sivatagi extrém versenyen – Nissan Titan Desert kerékpár maraton

sivatag, Nissan, Titan, Desert, kerékpár, maraton, x2s, kona, ironclad, lafumaHihetetlen tempó és éles küzdelem jellemezte a Nissan Titan Desert sivatagi maraton utolsó napját. Az 55 km táv végén nemcsak sprintbefutót, hanem igazi csapatküzdelmet élhettek át a versenyzők és a közönség. A magyar–cseh csapat magabiztosan a dobogó második fokára állhatott, Szalay Péter pedig egyéniben a fantasztikus utolsó napi 13. helyezésével összetettben a 25. helyet szerezte meg.
08 máj. 2010 Hozzászólás: Hozzászólás

A világ legjobbjai közül sokan együtt tekertek a magyar versenyzőkkel, gyakran lemaradva tőlük. Szalay Péternek utólag is megköszönte Tinket Juarez (összetett 6.) a versenyen nyújtott segítségét.

Az esemény abszolút sztárja és győztese az a Roberto Heras, aki a Vuelta Espana 3-szoros győztese, korábban Lance Armstrong csapattársa volt. Őt szorosan üldözték a cseh versenyzők, akik közül Ondrej Fojtik az összetett 2., Martin Horak az 5. helyet szerezték meg.

Talán a legnagyobb nevű versenyző, Laurent Jalabert (összetett 11.), összesen 1:30 perccel volt gyorsabb, mint a 25. Szalay Péter és a 29. helyen záró Hasenfratz Péter, akik a X2S-KONA TEAM multisport csapat tagjai.

A Horak-Fojtik-Hasenfratz trió (NISSAN CEE csapat) alig 20 perccel maradt le összesítésben az első helyezettől (Radikalbikes). Az eredményben azt is figyelembe lehet venni, hogy a két csapatban „Házi”-n kívül mindenki tapasztalt sivatagi és extrém maraton versenyző volt – így egy következő hasonló versenyen már neki sem lesz ismeretlen sok minden, ami most hátráltatta.

sivatag, Nissan, Titan, Desert, kerékpár, maraton, x2s, kona, ironclad, lafumasivatag, Nissan, Titan, Desert, kerékpár, maraton, x2s, kona, ironclad, lafumaSzalay Péter így mesélt a célban:„Nagyon jót mentem, a maximumot tudtam kihozni magamból, egyedül is tartottam huzamosan a 40-es tempókat! Nagyon boldog vagyok! Én még életemben nem voltam ilyen jó formában! A vége felé az emelkedőket nagyon meg tudtam nyomni, a lábaim jók voltak, ekkor előztem is, befogtam pár versenyzőt, így jött össze a 13. hely. Végig figyeltem a táplálkozásra is, a tavaszi gabona kúra megtette a hatását. ”