2019. augusztus 22. Csütörtök  Ma Menyhért és Mirjam napja van.

Belgium MTB világkupa - Absalon visszatért és győzött, Parti 93, Benkó 7, Juhász 33.

A mountain bike cross country nem is olyan régen legyőzhetetlen királya, a francia Julien Absalon világkupa-győzelmet aratott egyik kedvenc pályáján a belgiumi Houffalize-ben.

A többszörös olimpiai és világbajnok a svájciak fiatalabb kiválósága, a dél-afrikai nyitó vk-fordulón győztes Nino Schurter társaságában lépett meg az élbolytól és az utolsó körig ketten tekertek együtt. Schurter mindig elhúzott a lejtős részeken, így Absalon nem bízta a véletlenre a dolgot, az utolsó kör elején, az emelkedőn támadott és sikerült is leszakítania a Swisspower menőjét.

15 ápr. 2012 0 comment

Az Orbea 32 éves versenyzőjével így athéni és pekingi győzelme után valószínűleg a londoni olimpián is nagyon komolyan kell számolnunk, hiába temették már őt többen a fiatalabb generáció, Schurter és a cseh Jaroslav Kulhavy uralkodása idején.

A verseny magyar indulója, Parti András (EuroOne-Waberer’s Team) a 93. helyen végzett a rendkívül erős mezőnyben.

{jb_brownbox}Benkó Barbara (Focus M.I.G.) a hetedik helyen végzett a belgiumi mountain bike olimpiai krossz világkupa futamon, újabb olimpiai kvalifikációs pontokat szerezve eredményével! Juhász Zsolt (EuroOne-Waberer’s Team) ugyancsak a 23 év alatti korosztályban 33. lett.{/jb_brownbox}

Houffalize pályáján Barbi remekül kezdett az idén különválasztott (tavaly még együtt indult az U23 és az elit kategória) huszonhárom év alatti hölgyek futamában, de egy bukás után a szűk egy órás verseny végére visszacsúszott, 1:41 percet kapva a győztestől. A futamot az ukrán Jana Belomojna nyerte az orosz Jekatyerina Anosina (+13 mp) és az ausztrál Rebbecca Henderson (+23 mp) előtt.

Zsolt hasonlóan jó rajtot vett, a kiskör után a 12. helyen tekert, majd 13-ként fordult az első kör után, de később egyre hátrébb csúszott, és a verseny végére 6:08 perc hátránnyal zárt a 33. helyen a cseh Ondrej Cink mögött. A dobogóra az osztrák Alexander Gehbauer (+21 mp) és a német Julian Schelb (+27 mp) állhattak még fel.