2024. április 19. Péntek  Ma Emma napja van.

Magyar sportsikerek a Schöckel Classic duatlon extrém versenyen

Poór BrigiA X2S-KONA TEAM két tagja is a legjobbak közé került a Schöckel Classic duatlonon, ami az osztrákok egyik legnehezebb hegyi multisport versenye. POÓR Brigitta a nők között a 6., ZISKÓ Balázs a férfiak között a 8. helyet szerezte meg, ezzel mindketten a legjobb külföldi címet is elnyerték.
11 jún. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

Szomszédaink szeretik ezeket a szélsőségesen nehéz versenyeket, nemcsak a nézők, hanem a versenyzők is nagyszámban jelennek meg, ahol csak ilyet rendeznek. Ezen a versenyen is az egész pályán végig drukkoltak a versenyzőknek, akik több, mint 150-en vállalkoztak az embertpróbáló feladatra.

Miért is nehéz egy ilyen verseny? Kerékpárral kezdődik egy meredek hegyi szerpentinen, ahol a 16 km-es távon közel 750 m szintemelkedést kell legyűrni, majd a váltás után a 2 km-es futószakaszon újabb 1000 m-t. Ez utóbbit elképzelni is nehéz, a budapesti Libegő alatti emelkedő közel sem ennyire meredek! Jellemző, hogy a futás útvonal csúcsa 25 perc, ami azt jelenti, hogy 1 km-t 12,5 perc alatt fut le egy olyan világbajnok, aki 3 percen belül fut országúton ugyanekkora távot.

A kiemelt médiafigyelemnek és a magas pénzdíjaknak köszönhetően számos osztrák profi versenyző, olimpikon és világbajnok jelent meg a rajtvonalon, köztük Sigi BAUER, aki sífutásban, téli triatlonban és triatlonban is igazi osztrák „hős”, de ott volt több kerékpárversenyző az országúti és hegyikerékpáros válogatottból.

Kiemelt figyelmet kapott Silvio WIELTSCHNIG, aki nemcsak síelésben, hanem hegyikerékpáron és hegyifutásban is a világ élmezőnyéhez tartozik. Balázs fokozatosan erősítve az élmezőnnyel tartott, nem próbált az elején mindenki elé kerülni, pedig a tavalyi Raxkönig győzelme után sokan esélyesnek is várták.. Szerencsére végig okosan versenyzett, a playa több vetélytársát is padlóra küldte. A célban komoly sprintbefutónak örvendhetett a közönség, a meredek mászás ellenére – “az osztrákok imádnak a célban összeeseni” (Bauer).

Brigi számára új volt ez a verseny, igaz hasonló osztrák viadalokon már aratott sikereket, de az ő mezőnye is sokkal erősebb volt, mint eddig bármikor (a tavalyi győztessel együtt kerékpározott, de a futáson az élmezőny úgy kezdett futni, mintha pihentek lettek volna). Ennek ellenére Briginek külön figyelmet szenteltek a szervezők, hiszen az egyik legfiatalabb indulóként állhatott a tapasztalt profi versenyzők között.

A Balázzsal készített interjúban megtudhatjuk hogyan élte meg a versenyt belülről szemlélve.