2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Emma Jackson fergeteges triatlon VB cím szerzése

Emma Jackson, triatlon, VB, budapest, itu, U23Egyetlen számban sem hibázott, így legyőzhetetlennek bizonyult Emma Jackson az ITU triatlon-világbajnokság U23-as női számában. A budapesti vébé szombati versenynapján az ausztrál versenyző kimagaslóan úszott és futott, az élmezőnyben tekert, így a kanadai Kirsten Sweetland, illetve a francia Emmie Charayron csupán megszorítani tudta. Kovács Zsófia bukott a kerékpározás közben, de nagy hajrával a 14. lett, Tóth Zsófia a 21. helyen zárt.
11 szept. 2010 Hozzászólás: Hozzászólás

55 női versenyző vágott neki az U23-asok küzdelmeinek, köztük két magyar, Kovács Zsófia és Tóth Zsófia vetette bele magát a Kopaszi-gátnál a 16 fokos vízbe. A mezőnyben még ott tempózott a tavalyi U23-as vb 5. helyezettje, az ukrán Julija Szapunova, a vb-7., olasz Annamaria Mazzetti, illetve a vb-8., francia Charlotte Morel is.

Az úszás legjobbja az ausztrál Emma Jackson volt, aki mindkét ellenőrzési pontnál az élen haladt, megelőzve a koreai Kim Hi Dzsut, illetve az amerikai Lauren Goldstein-Kralt - a magyarok közül Kovács a 16., Tóth a 39. helyen jött ki a Dunából.

Noha Jackson 17 másodperces előnnyel szállt nyeregbe, az első fordulásnál már utolérte a mezőny, sőt, két kör után Kovács is utolérte az öt másodperces különbséggel tekerő 22-es élbolyt.

A 4. körre az élboly 18 főre csökkent, sajnos Kovács egy előtte történt bukás miatt szintén esett, így visszacsúszott az üldöző bolyba, hátránya bő másfél percre nőtt. A kerékpár letételét követően a francia Emmie Charayron vágott neki elsőként a futásnak, a két magyar lány 23. és 24. helyen folytatta.

Az első kör végére visszaállt az úszás utáni helyzet: az ausztrál Jackson őrült tempóban húzott el a mezőnytől, egyedül a kanadai Kirsten Sweetland tudta tartani a lépést vele. A győzelmet végül 53 másodperces előnnyel a brisbane-i születésű 19 éves ausztrál szerezte meg Sweetland és Charayron előtt.

A legjobb magyar, Kovács Zsófia a 14. helyen ért célba, Tóth Zsófia a 21. lett.

Emma Jackson még ugyan nem döntötte el, profiként is triatlonozni szeretne-e, mindenesetre örömmel nyilatkozott a célba érkezést követően. "Rendkívül boldog vagyok, nagyon nehéz verseny volt. Az esőre számítottam, nem nagyon zavart, és az sem tűnt fel, hogy annyira hideg lenne a víz. A kerékpározás nehezebb volt, mert technikás, kanyargós volt a pálya, a futást élveztem, azt szeretem a legjobban. Egy hét múlva már Franciaországban indulok, aztán októberben a dél-koreai Világkupán. Budapestből még semmit sem láttam, a versenyzés alatt nem nézelődtem, de hétfőig maradok, remélem, lesz időm körülnézni. A versenyre édesanyám és az edzőm mellett néhány szurkolóm is elkísért, köszönöm nekik a támogatást."

A legjobb magyarként végzett Kovács Zsófia sajnálta, hogy nem sikerült teljesíteni célját. "Csak 14. lettem, nem lehetek elégedett, mert a legjobb nyolcba akartam kerülni. Erre minden esélyem meg is volt. Az úszást nagy kihívásként éltem meg, hideg volt a víz, a bringázás is remekül ment, de sajnos a harmadik körben, a Parlament után egy lány nagyot esett, s négyen buktunk vele. Végig azt hittem, ki tudom kerülni, de nem sikerült. Így leszakadtam az élbolyból, a futás pedig már nem is esett jól, mert megsérült a lábam és fájt a sebem. A pálya nagyon technikás volt, de az úthibák, a gödrök miatt sokan kiestek a ritmusból. Aki erre tudott figyelni, előrébb végzett. Megyek tovább, októberben Dél-Koreában, majd Mexikóban indulok Világkupa-futamon. Jelenleg az 54. vagyok a kvalifikációs listán, ez most elég lenne az olimpiai részvételhez. Szeretném megtartani, mert nagy célom, hogy ott legyek 2012-ben Londonban."